11:48, 9 листопада 2023 р.
Німеччина різко скорочує обсяги допомоги українським біженцям
Українським біженцям у Німеччині скоротять період пільгового перебування у країні. Їх стимулюватимуть до виходу на роботу, поступово знижуючи розмір фінансової допомоги та обсяг соціальних гарантій. Тому працездатні українці, які мають намір залишатись у Німеччини надовго, будуть змушені працювати.
Про це повідомляє DW.
Фінансову допомогу біженцям скорочуватимуть після півтора року перебування у країні. Обсяг виплат скоротять також тим, хто відмовлятиметься від запропонованої роботи. Крім того, замість готівки українців забезпечуватимуть картками, за якими можна буде сплатити необхідні товари та послуги.
"Якщо досі претенденти мали право на отримання соціальної допомоги (Bürgergeld) після 18 місяців отримання урізаної допомоги, то тепер – лише через 36 місяців. Зокрема, для безсімейних громадян це означатиме скорочення допомоги на 92 євро на місяць, а також скорочення обсягу безкоштовних медичних послуг", – пише DW.
Для біженців, які після трирічного перебування в країні все ще житимуть у безкоштовному гуртожитку та користуватимуться безкоштовним харчуванням, розмір виплат скоротять. Вони отримуватимуть лише суму, яка "справді необхідна". Втім, із розміром цієї загадкової суми, схоже, не визначився ще й сам німецький уряд.
З 1 січня 2024 року більше навантаження з утримання біженців візьме він федеральний бюджет, розвантаживши свої місцеві бюджети. Так, на утримання одного біженця бюджет країни виділятиме 7500 євро на рік (на наші гроші це 288,5 тис. грн. на рік або 24 тис. грн. на місяць). При цьому місцеві влади також робитимуть свій внесок в утримання біженців, однак їхній внесок скоротиться. Згідно з прогнозами німецького уряду, це допоможе їм заощаджувати до 1 млрд євро на рік.
Що півтора місяці українці зобов'язані звітувати, як просуваються їхні пошуки роботи. Крім того, їм може надійти пропозиція роботи від німецького агентства з праці (Jobcenter). Від цих пропозицій краще не відмовлятися, бо за це урізатимуть розмір допомоги. Втім, за словами міністра праці ФРН Хубертуса Хайля, багато українських біженців мають високу кваліфікацію і хочуть працювати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:46
11 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:44, 8 жовтня
325
11:33, 8 жовтня
21:17, 6 жовтня
14
15:02, 2 жовтня
20
14:02, 9 жовтня
live comments feed...