• Головна
  • Вдові пенсіонера на Хмельниччині Пенсійний фонд виплатить понад 200 тис. грн пенсії, якої він не отримав за життя
10:58, 8 лютого

Вдові пенсіонера на Хмельниччині Пенсійний фонд виплатить понад 200 тис. грн пенсії, якої він не отримав за життя

Вдові пенсіонера на Хмельниччині Пенсійний фонд виплатить понад 200 тис. грн пенсії, якої він не отримав за життя

На Хмельниччині жінка отримала невиплачену суму пенсії чоловіка у спадок. Зокрема тепер суд призначив Пенсійному фонду виплатити понад 200 тис. грн спадкоємиці

Про це повідомляє Хмельницький апеляційний суд, передає 0382.

Мешканка Хмельниччини позивалася в суд через те, що їй не виплатили суму 200 492 гривні, що увійшли до складу спадщини після смерті чоловіка. Вона прийняла її як спадкоємиця першої черги за законом. У зв'язку з цим вона звернулася до Пенсійного фонду із заявою про виплату не виплаченої їй суми за життя чоловіка пенсії, але там їй відмовили.

Фонд відповів, що оскільки рішення адміністративного суду було ухвалено на користь чоловіка, то щоб отримати нараховану суму, жінка повинна звернутися до суду із заявою про заміну стягувача у виконавчому провадженні.

Місцевий суд своєю чергою зобов’язав Фонд виплатити їй недоотриману за життя пенсію чоловіка. Уважаючи таке рішення незаконним, Пенсійний фонд подав апеляційну скаргу. Там було вказано, що ця сума не була виплачена за життя пенсіонера через відсутність державного фінансування. Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду наразі не встановлений.

Відповідно виплата здійснюється у порядку календарної черговості дати надходження судового рішення до боржника. Та оскільки позивачка не звернулася до суду для заміни стягувача у виконавчому провадженні, то зобов`язання щодо виплати коштів на її користь у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка, на думку апелянта, безпідставні.

Апеляційний суд погодився з висновком суду першої інстанції. Позивачка – єдина спадкоємиця за законом після смерті чоловіка. Вона прийняла спадщину, до складу якої увійшли пенсійні виплати. Тому УПФ у Хмельницькій області зобов`язане виплатити їй недоотримані за життя чоловіка суми пенсії в розмірі 200 492 гривні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кримінал #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...