• Головна
  • Українцям пом'якшать умови для отримання субсидій
11:46, 29 лютого

Українцям пом'якшать умови для отримання субсидій

Українцям пом'якшать умови для отримання субсидій

Процес отримання субсидії, а також її перерахунку українцям пом'якшать. Зокрема, буде переглянуто суму заборгованості за комуналку, з якої субсидію не призначають. Крім того, у разі смерті одного з членів домогосподарства перерахунок субсидії здійснюватимуть автоматично.

Такі зміни, зокрема, містяться в проєкті постанови Кабміну, винесеному на обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Що пропонують змінити

Будуть пом'якшені вимоги щодо суми заборгованості, з якої субсидію не призначають. Згідно з нині діючими правилами українцям не призначають субсидію в тому разі, якщо у них є заборгованість з оплати комуналки більш ніж за три місяці. При цьому загальна сума цієї заборгованості має перевищити 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень).

Однак таку норму було встановлено за іншої вартості комунальних послуг. Нині ж тарифи пішли далеко вгору, і борг розміром у 680 гривень можна заробити й за один місяць. Тому було вирішено пом'якшити норму, що стосується суми заборгованості.

Правило трьох місяців залишається. Але при цьому сума заборгованості 680 гривень уже рахуватиметься не за всі види комунальних послуг, а лише за один. Таким чином, правило тепер буде таке: субсидію не дадуть, якщо є прострочена заборгованість з оплати однієї з комунальних послуг більш ніж за три місяці, і сума прострочених платежів за цю послугу перевищує 680 гривень. Тобто, колишню суму загальної заборгованості по комуналці застосовуватимуть лише до однієї статті комунальних витрат.

У разі смерті одного з членів домогосподарства перерахунок субсидії зроблять автоматично. Жодні додаткові заяви та додаткові документи від членів його сім'ї не знадобляться.

Крім того, у разі смерті члена сім'ї пільговика перерахунок здійснюватимуть незалежно від того, подавав пільговик відповідну заяву чи ні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...