• Головна
  • Біографії видатних людей: у кожного свій шлях до успіху
Новини компаній
12:28, 1 березня

Біографії видатних людей: у кожного свій шлях до успіху

Новини компаній

Документальні розповіді про життя відомих та успішних людей широко популярні серед сучасних читачів. Філософи й науковці, спортсмени й банкіри, актори й політики сходять зі своїх постаментів та виявляються звичайними людьми. Мемуари або біографічна проза цікаві насамперед тим, що показують їхнє життя реалістично, з усіма злетами та падіннями, поразками й перемогами. Це не може не надихати шукати свій шлях до успіху.

Біографії видатних людей: у кожного свій шлях до успіху, фото-1

Біографічні книги як літературний жанр

Біографічна проза має досить давнє походження. Першим зразком розповідей про відомих людей є «Порівняльні життєписи» давньогрецького філософа та письменника Плутарха. За задумом автора біографії знаменитих греків і римлян були погруповані по парах по принципу певної схожості. До нашого часу збереглися сорок шість пар життєписів і чотири, пари до яких не знайдені.

Мемуарна ж проза є оповіддю у формі записок від імені автора про реальні події, очевидцем яких він був. Для цього виду літератури характерна історична вірогідність, документальність, які поєднуються із суб’єктивним сприйняттям дійсності. Про цікаві біографії відомих людей можна дізнатись перейшовши за посиланням: https://dk-books.com/catalog/3496/, в книгарні Дім Книги ви зустрінете книги про видатних осіб, які надихають по справжньому.

Жанри мемуаристики

За століття розвитку книги біографії оформились в кілька жанрів:

  • Листи. Мається на увазі листування особи, про яку йдеться. Автор, як правило, розмірковує про події сучасності, ділиться почуттями та враженнями.
  • Щоденники. Багато відомих людей записували найважливіше, що з ними траплялося, залишаючи відбиток своєї особистості на сторінках.
  • Записники. Цей вид мемуарної літератури є швидше ключем до творчої лабораторії письменника, допомагає зрозуміти його замисли, втілені у художніх творах.
  • Нотатки. В цьому жанрі автор знаходиться часто на периферії сюжету, який є ретроспективним поглядом на минуле.
  • Спогади. Часто такі твори можуть містити не повний життєпис героя, а тільки найвизначніші його віхи.

Найпоширенішим і найскладнішим жанром мемуарної прози є літературний портрет, де поряд із документальними фактами допускаються певні елементи художніх припущень, які не завжди можуть стосуватися головних моментів біографії.

Топ біографій видатних людей

Пропонуємо підбірку життєписів, які надихають і мотивують:

  • «Білл Гейтс (Видатні особистості)», автор Маша Сердюк розкриває секрети знаменитого бізнесмена.
  • «Ґолда» - одна з біографій відомих жінок. Елінор Баркетт розповідає про життєвий шлях прем’єр-міністрка Ізраїлю.
  • «Моніка Белуччі. Хто пробачить мою красу» Єлизавети Бути розкриває таємниці однієї із найвродливіших актрис сучасності.

Ці видання про життя знаменитостей не залишать вас байдужими, нададуть сил і натхнення для створення захопливої історії власного життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дім книги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...