• Головна
  • Більшість українців проти російської в офіційному спілкуванні - опитування
15:58, 12 березня

Більшість українців проти російської в офіційному спілкуванні - опитування

Більшість українців проти російської в офіційному спілкуванні - опитування

На сьогодні в Україні є 10% тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною.


Більшість українців, 66%, вважає, що російську мову має бути усунуто з офіційного спілкування. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Тільки 3% вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24% вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього хоче.
При цьому серед 24%, які підтримують офіційний статус в окремих регіонах, 15% проти того, щоб російська мова стала офіційною в їхньому регіоні. Хотіли б зробити російську офіційною в їхньому регіоні 7%, іще 1% не визначився зі своєю позицією.
"Отже, на 2024 рік в Україні є 10% тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Водночас 81% або хоче її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні", - зазначають у КМІС.

 Інфографіка КМІС 
На півдні країни 69% підтримують або повне усунення російської з офіційної сфери, або принаймні проти того, щоб у їхньому регіоні російська мова була офіційною. На противагу цьому 18% або хочуть, щоб російська мова була офіційною в їхньому регіоні, або взагалі стала державною.
На сході 52% підтримують або повне усунення з офіційної сфери, або принаймні проти того, щоб у їхньому регіоні російська мова була офіційною. На противагу цьому 34% або хочуть, щоб російська мова була офіційною в їхньому регіоні, або взагалі стала державною.
Опитування проводили з 17 до 23 лютого методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 1 052 респонденти віком 18 років і старше, які проживають в усіх підконтрольних уряду регіонах України (крім АР Крим).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мова #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...