• Головна
  • В Україні виплату за народження дитини підвищать до 384 тисяч гривень
10:57, 14 березня

В Україні виплату за народження дитини підвищать до 384 тисяч гривень

В Україні виплату за народження дитини підвищать до 384 тисяч гривень

Верховна Рада вирішила боротися із низькою народжуваністю в країні. Для цього ініційовано розгляд законопроєкту щодо підвищення виплати за народження дитини.

Упродовж останніх років рівень народжуваності в Україні катастрофічно знизився. Ще у 2019 році він був на 40% вищим, ніж зараз.

Народні депутати вирішили виправити ситуацію. Проблему вони побачили не у загальному низькому рівні заробітків у країні, а в недостатньому розмірі виплати громадянам за народження дитини. Також у якості очевидного фактору названа війна.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає значне збільшення виплати сім'ям, у яких народилася дитина.

За первістка пропонується встановити виплату, еквівалентну 150 розмірам прожиткового мінімуму. Таким чином, за першу народжену дитину батьки отримають 384,5 тисячі гривень.

Друга дитина принесе сімейному бюджету 256,3 тисячі гривень (100 прожиткових мінімумів). Третій – 128,2 тисячі гривень (50 прожиткових мінімумів).

Зазначається, що одночасно буде виплачено допомогу, еквівалентну 20 прожитковим мінімумам. На сьогодні це становить 51,3 тисячі гривень. Наступні виплати розіб'ють на 36 місяців і виплачуватимуть рівними частинами.

Нагадаємо, зараз розмір державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини становить близько 41,3 тисячі гривень. Сума не переглядалася вже десять років, а щодо долара вона за цей час знецінилася майже вдвічі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #народження #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...