• Головна
  • Тарифи на проживання та харчування зростуть: українським біженцям у Польщі скоротять допомогу
11:46, 14 березня

Тарифи на проживання та харчування зростуть: українським біженцям у Польщі скоротять допомогу

Тарифи на проживання та харчування зростуть: українським біженцям у Польщі скоротять допомогу

Українські біженці побоюються закінчення програми підтримки, яка діятиме до 30 червня 2024 року. Стало відомо, що тарифи на проживання та харчування у цій країні зростуть.

Польща стала другою країною після Німеччини за кількістю українських біженців. Багато хто з тих, хто втратив домівку у рідній країні, бояться опинитися на вулиці. Наші співвітчизники очікують 30 червня, не знаючи, чи зможуть вони залишитись у цій країні та розраховувати на допомогу.

У березні 2022 року в Польщі ухвалили закон, який передбачає доступ українців до освіти, ринку праці та охорони здоров'я. Громадянам доступні виплати "800+" щомісяця на дитину до 18 років та 12 тисяч злотих на новонародженого.

З 1 березня 2023 року біженці, які зупинилися у колективних центрах, мають сплачувати за проживання 40 або 60 злотих на добу. Виняток передбачено для осіб з інвалідністю, вагітних та літніх людей, а також тих, хто опинився у складній життєвій ситуації.

Уповноваженим мера Любліна з питань біженців Анджей Воєвудський повідомив, що наших земляків не виселятимуть із колективних центрів розміщення, незважаючи на нові вимоги. Він пояснив, що послуги для біженців можуть подорожчати.

"Допомога буде надаватися і далі. Однак ми поки не знаємо, в якому напрямку будуть зміни. Ми очікуємо на підвищення тарифу на проживання та харчування біженців, який, незважаючи на інфляцію або високі тарифи на електроенергію, не змінювався", - пояснив чиновник.

За словами Воєвудського, більшість приїжджих поки що не платять за проживання, тому що вони належать до вразливих категорій. У влади поки що немає механізмів змусити українців оплачувати проживання навіть без підстав для пільги.

Заступник міністра внутрішніх справ та професор Мацей Дущик уточнив, що найближчими тижнями будуть готові рішення щодо зміни вимог до біженців. Він підкреслив, що людям, які дійсно потребують, нема чого боятися:

"Минуло два роки, і ми маємо дати біженцям з України можливість стабілізуватися. І ми над такою системою працюємо".

За словами Дущика, українські біженці, які хочуть продовжувати жити у Польщі, мають влаштувати своїх дітей до місцевих шкіл. Потрібно інтегрувати їх у суспільство. У навчальних закладах планують запровадити міжкультурних асистентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Польща #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...