• Головна
  • На Хмельниччині медуніверситет судився зі студенткою, що виїхала до США
16:43, 16 квітня

На Хмельниччині медуніверситет судився зі студенткою, що виїхала до США

На Хмельниччині медуніверситет судився зі студенткою, що виїхала до США

Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова не довів факт надання освітньої послуги студентці у V семестрі 2022/2023 року, а тому немає підстав для стягнення з неї плати за навчання за цей період. Такого висновку дійшов Хмельницький апеляційний суд у справі за позовом медичного вишу до здобувачки освіти про стягнення боргу.

Як зазначають у пресслужбі суду, задоволено апеляційну скаргу студентки й відмовлено університету про стягнення з неї 16 799 гривень заборгованості.

За матеріалами справи, медичний університет звернувся до суду з прохання стягнути зі студентки 16 799 гривень боргу, позаяк вона порушила зобов’язання за договором про надання платної освітньої послуги. У цьому документі йдеться, що здобувачка освіти зобов`язана платити за навчання щосеместру по 15800 гривень, проте заборгувала оплату за п’ятий семестр.

Місцевий суд задовольнив позов вишу і стягнув з відповідачки усю заявлену суму. Вона оскаржила це рішення до апеляційного суду. Бо вважає, що університет не довів право на отримання оплати за V семестр, оскільки її відрахували ще після IV семестру.

Дівчина пояснила, що 26 лютого 2022 року через повномасштабну війну виїхала з України до Польщі, згодом переїхала до США, де перебуває й досі. Університет їй відмовив у проханні продовжити навчання дистанційно чи отримати академічну відпустку, тому вирішила завершити навчання. У V семестрі виш не надавав їй освітньої послуги, тож, вважає, немає й підстав для стягнення плати.

Університет не надав суду жодних доказів, які б підтверджували надання їй освітньої послуги та режим навчання з урахуванням факту перебування у США та різниці у часових поясах. …у наказі про відрахування студентки спеціальності “Медична психологія” ІІІ курсу за невиконання індивідуального навчального плану немає даних про результати її навчання у V семестрі 2022/23 навчального року”, – констатував апеляційний суд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кримінал #Хмельницький #Хмельниччина #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...