
16:34, 26 січня 2015 р.
У Хмельницькому мобілізують 186 осіб
Наразі триває перший етап четвертої хвилі часткової мобілізації, яка розпочалася 20 січня.
Довкола неї здіймається паніка, і мобілізації починають уникати. У соцмережах з’являються заяви, які ніби-то дають змогу не потрапити у військо. У зв’язку з цим до хмельничан звернувся військовий комісар Хмельницького об’єднаного військового комісаріату полковник Віктор Тамбовець.
Згадати що таке честь та гідність
Промова була емоційною. У першу чергу Віктор Тамбовець звернувся до випускників Хмельницького вищого артилерійського командного училища, а також до всіх офіцерів запасу, і в тому числі тих, хто закінчив військову кафедру:
- Згадайте, що означають слова «честь офіцера», «відданість присязі», «доблесть» та «гідність». Невже ви будете весь час ховатись і чекати, що буде далі, сподіватись, що якось обійдеться без вас? Невже ви не розумієте, що ворога, який кроїть на шматочки Україну необхідно зупинити зараз, поки ця чума не докотилася до наших країв? Невже ніхто не розуміє, що безпеку своїх сімей та близьких, друзів та знайомих необхідно відстоювати зі зброєю в руках зараз, поки масовий тероризм не докотився до наших околиць? Невже керівники установ, організацій та підприємств, бізнесмени, не розуміють, що допустивши розширення зони АТО вони можуть втратити все, що зараз мають?
Він закликав не бути байдужим до лиха мешканців Сходу України, які втратили усе: домівки, роботу, бізнес, рідних та близьких. А особливо звернувся до усіх чоловіків, які всіляко уникають мобілізації:
- Хіба ви можете називатись громадянами України, коли у такий важкий для нашої держави час відмовляєтесь захищати її незалежність, територіальну цілісність і недоторканість? Як ви зможете надалі з цим жити та виховувати своїх дітей, пояснювати їм, чому відсиджувалися вдома, коли їх однокласники та друзі з гордістю розповідатимуть про своїх батьків, котрі героїчно відстоювали суверенітет нашої держави, боролись за їх щасливе майбутнє без свисту куль над головою та розривів снарядів?
Усіх небайдужих до долі України Віктор Тамбовець закликав прийти до Хмельницького об’єднаного військового комісаріату 27 та 28 січня та записатися у добровольці.
Мобілізація - законна
- Нині йдуть розмови про те, що мобілізація незаконна. Але це не так. Мобілізація – цілком законна. Однак країна-агресор робить все для того, аби зірвати мобілізацію, дискредитувати військові комісаріати. Спеціально активізувалися бойові дії на Сході країни, аби залякати людей, - зазначив Віктор Тамбовець.
А зразки заяв, які ніби-то дають змогу уникнути мобілізації, не більше аніж фейк.
Усіх, хто придатний за станом здоров’я, хто отримав бойову повістку, але уникатиме мобілізації, чекатиме кримінальна відповідальність:
- Нині є три таких особи: вони написали відмови, за що понесуть кримінальну відповідальність.
За словами Віктора Івановича, під час першого етапу четвертої хвилі мобілізації у Хмельницькому буде мобілізовано 186 солдатів і сержантів (із них 69 офіцерів), до прикордонних військ – 23 особи, а також 15 одиниць техніки народного господарства. Завдяки їм відбудеться ротація – ті бійці, які нині воюють на Сході України шість місяців і більше, повернуться додому.
Хто?
Під четверту хвилю згідно законодавства за віком потрапляють військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, та жінки віком від 25 до 50 років.
Призову підлягають військовозобов’язані, які мають військову підготовку і є фахівцями механізованих військ. В першу чергу це артилеристи, танкісти, спеціалісти зв’язку протиповітряної оборони, спеціалісти радіоелектронної боротьби, а також техніки різних напрямків, водії, механіки, ремонтники та ін. У випадку, коли мобілізований не має
військово-облікової спеціальності, він її може отримати за час підготовки.
За інформацією Генерального штабу Збройних сил України, мобілізація не торкнеться студентів вищих навчальних закладів денної форми навчання і аспірантів, чоловіків, які утримують троє і більше дітей віком до 18 років, священників, військовозобов’язаних, що постійно доглядають за недієздатними членами родини, мешканці Криму, Луганської та Донецької областей, а також непридатних за станом здоров’я.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
24 березня
14:50
20 березня
ТОП новини
Оголошення
09:58, 21 березня
17
07:27, 12 березня
14:05, 18 березня
14:15, 12 березня
11:21, 16 березня
live comments feed...