• Головна
  • У довірливих хмельничан лише за минулу добу виманили 47 тисяч гривень
11:46, 27 лютого 2015 р.

У довірливих хмельничан лише за минулу добу виманили 47 тисяч гривень

Лише за минулу добу у восьми довірливих хмельничан телефонні шахраї виманили 47 тисяч гривень. Про це повідомили у СЗГ УМВС України в Хмельницькій області.

- Зловмисники по телефону під різними приводами дізнавалися у громадян реквізити та коди доступу до їхніх банківських карток та знімали таким чином усі заощадження.

Шестеро з восьми потерпілих перед тим розміщували у засобах масової інформації та на Інтернет-ресурсах оголошення про продаж різноманітних товарів: картоплі, килимів, запчастин, суконь тощо. При цьому для потенційних покупців вони зазначали номери телефонів, до яких була «прив’язана» їхня банківська картка. Тож для шахраїв, знаючи номер телефону та картки, на яку продавець просив перерахувати гроші за покупку, не було складним під приводом купівлі товару виманити коди підтвердження операції по зніманню коштів.  У двох випадках зловмисники проявили дещо більшу вигадливість. Вони зателефонували своїм жертвам під виглядом банківських працівників, які намагаються запобігти несанкціонованому зняттю коштів з рахунку клієнта. Звісно, що люди у такій ситуації одразу повідомляли усю необхідну інформацію без зайвих запитань. Найменша суму, яку вдалося злодіям зняти за один раз у результаті оборудки  становила1900 гривень, найбільша — понад 11 тисяч, - йдеться у повідомленні.

Однак все-таки є громадяни, які дослухаються до порад міліції і таким вдається вберегти свої заощадження.

- Того ж дня семеро хмельничан таки не піддалися на шахрайські байки про затриманих правоохоронцями їхніх родичів та необхідність відкупити їх від кримінальної відповідальності. Замість того, аби негайно виконувати вказівки «псевдоміліціонерів» по перерахунку коштів, вони одразу перетелефонувалидо міськвідділу міліції, щоб уточнити інформацію. Як з’ясувалося, усі дзвінки були здійснені шахраями, - повідомляють  у міліції.

Правоохорнці закликають громадян бути пильними, та подаючи оголошення про купівлю-продаж, в жодному разі не вказувати той телефон, до якого прив’язана банківська картка. І ще: працівники банку ніколи не цікавляться пін-кодом чи кодом підтвердження банківської операції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кошти #операція #шахрайство #довіра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...