• Головна
  • 201 рік тому народився Тарас Шевченко
10:21, 9 березня 2015 р.

201 рік тому народився Тарас Шевченко

9 березня 1814 року, село Моринці, Київська губернія, (нині Черкаська область). У родині кріпаків народився Тарас Григорович Шевченко — один із найвидатніших поетів, письменників та художників України.

Дитинство Шевченка було надзвичайно важким. Постійні злидні та важка праця забрала його батьків, сам майбутній поет змушений був наймитувати.

Але важка доля виховала в Шевченка потужну силу волі. Саме вона, помножена на талант, допомогла поету вижити. Помітивши хист молодого митця, навесні 1838-го відомий художник Карл Брюллов і поет Василь Жуковський вирішили викупити Шевченка з кріпацтва. 2500 тисячі рублів — величезна сума, але з неї почалося вільне життя українського митця.

А вже через 2 роки світ побачила збірка поезії, яка увійшла в історію — "Кобзар". "Думи мої", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка" та інші твори стали класикою української та світової літератури. Та доля приготувала Шевченку нові випробування. За "неугодну" владі політичну позицію його спочатку запроторили до в'язниці, а пізніше відправили на службу до війська.

Але він не здався і продовжував писати.

Вплив Шевченка на українську літературу та живопис колосальний. Прийдешнім поколінням він залишив неоціненний інтелектуальний спадок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тарас Шевченко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...