• Головна
  • Сьогодні, 24 березня, Всесвітній день боротьби з туберкульозом
10:35, 24 березня 2015 р.

Сьогодні, 24 березня, Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

У 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня -Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом, і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою. Основними принципами DOTS є: політична підтримка, діагностика методом мікроскопії, надійна поставка ліків, контроль за лікуванням, регулярна оцінка результатів.

DOTS – це стратегія проти епідемії туберкульозу, вона дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих. Можна вилікувати 92-95% хворих туберкульозом.

Впровадження DOTS – це порятунок багатьох людей від смерті, хвороби і страждання, зумовленого цією хворобою. Принципи стратегії  універсальні для всіх країн. Зараз вона успішно запроваджується у більш ніж 180 країнах світу.

В Україні згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно 24 березня.

За матеріалами DilovaMova.com.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день #боротьба #туберкульоз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...