• Головна
  • Хмельничани втратили близько 25% зарплати
12:09, 4 травня 2015 р.

Хмельничани втратили близько 25% зарплати

Зарплати номінально зросли на чверть, реально – впали на стільки ж

В Україні підбили підсумки рівня зарплат за перший квартал цього року. Виявилося, що номінальні зарплати (без урахування інфляції) найманих працівників у нашій країні, у порівнянні з таким же періодом минулого часу року, виросли у всіх областях, крім Луганської (докладніше див. інфографіку).

_1_._2015

_1_._2015

Через велику інфляцію (45,8% березень до березня) реальна купівельна спроможність українців не виросла на 25%, а знизилася приблизно на стільки ж.

Статистика вважає офіційну зарплату, розділивши фонд оплати праці на загальну кількість працюючих. За рік працівників стало менше, звідси арифметичне зростання зарплат. 

За прогнозами керівника відділу аналітики Forex club Миколи Івченка, номінальна зарплата в 2015 р. і далі буде рости, а темпи падіння реальної зарплати сповільняться в 2,5 рази, або до 10%. "Це пов'язано з очікуваним уповільненням інфляції, яка, за підсумками року, повинна впасти з нинішніх 48% приблизно до 30-32%. А номінальні зарплати можуть вирости до січня 2015 на 15-17% – за рахунок виведення їх з тіні і підвищення соцстандартів з 1 грудня", – говорить Івченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інфляція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...