• Головна
  • Сьогодні в обіг вводиться нова монета
11:35, 27 травня 2015 р.

Сьогодні в обіг вводиться нова монета

Національний банк України, продовжуючи серію “Інші монети”, уводить в обіг 27 травня 2015 року пам’ятну монету “Київський фунікулер” номіналом 5 гривень, присвячену одному із символів Києва, історичному об`єкту, що користується великою популярністю у жителів та гостей міста, спеціалізованому транспорту ­ Київському фунікулеру, збудованому в 1905 році.

Спочатку він мав назву Михайлівський механічний підйом і був одним зі зразків прогресивного вирішення інженерного завдання.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 35 000 штук.

Гурт монети – рифлений. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі ­ сучасний вигляд Київського фунікулера (головний вхід на Поштовій площі); ліворуч унизу рослинний орнамент ­ стилізоване листя каштана; праворуч рік карбування монети ­ 2015, логотип Монетного двору Національного банку України, півколом номінал ­ П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети розміщено міську композицію початку ХХ століття в стилі модерн: на тлі панорами Києва зображено фунікулер, на передньому плані ­ чоловіка та жінку (праворуч) та рослинний орнамент ­ стилізоване листя каштана (ліворуч), угорі написи: 110 РОКІВ КИЇВСЬКОМУ ФУНІКУЛЕРУ.

Художник: Кузьмін Олександр, Скоблікова Марія
Скульптор: Атаманчук Володимир, Іваненко Святослав

Пам’ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь­яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Сьогодні в обіг вводиться нова монета, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#монета #нова пам'ятна монета #номінал 5 гривень #національний банк України #монетообіг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...