• Головна
  • Названо найбільш поширені несмертельні хвороби українців
11:05, 15 червня 2015 р.

Названо найбільш поширені несмертельні хвороби українців

Серед найбільш розповсюджених нелетальних хвороб та травм українців - біль у попереку, значні депресивні розлади та втрати слуху, пише Українська правда. Життя.

Про це свідчать дані останнього аналізу стосовно 301 гострих і хронічних хвороб та травм у 188 країнах за 1990 – 2013 роки, проведеного Інститутом метрології та оцінки здоров’я (IHME) при Вашингтонському університеті, США та опублікованого у журналі The Lancet 8 червня 2015 року.

Показник років, прожитих із інвалідністю (РЖІ), є кількісною оцінкою впливу проблем зі здоров’ям, що обмежують рухливість, слух чи зір, або є причиною болю.

У 2013 році мігрені, біль в шиї та артрози були серед 10 головних чинників РЖІ в Україні.

До інших головних чинників було віднесено цукровий діабет, деякі розлади опорно-рухового апарату (до яких належать травми плеча та переломи внаслідок остеопорозу), а також хронічний головний біль, викликаний надмірним вживанням ліків.

Протягом цього періоду часу для обох статей головні чинники років, прожитих з інвалідністю, в значній мірі залишаються незмінними, але вони набувають все більшої загрози для здоров’я через зростання населення та старіння.

Що стосується жінок в Україні, то хвороба Альцгеймера почала викликати занепокоєння в якості головного чинника років, прожитих з інвалідністю.

За період з 1990 по 2013 роки показник РЖІ від хвороби Альцгеймера збільшився на 29%, РЖІ від головного болю, викликаного надмірним вживанням ліків, — на 52%.

Мігрені зменшилися на 6%. РЖІ, викликані діабетом у чоловіків в Україні, за період з 1990 по 2013 роки досягли 18%. Артрози збільшилися на 17%, а мігрені зменшилися на 7%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#найбільш поширені несмертельні хвороби українців #дослідження #опитування у світі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...