• Головна
  • Завершено природоохоронну операцію «Первоцвіт – 2015»
10:01, 18 червня 2015 р.

Завершено природоохоронну операцію «Первоцвіт – 2015»

За даними Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), незаконна торгівля об’єктами дикої флори та фауни посідає третє по прибутковості місце після торгівлі наркотиками і зброєю. В такий спосіб багато естетично привабливих видів рослин і тварин потрапляють до Червоної Книги а потім, якщо винищення не припиняється – вимирають. 

З метою попередження та припинення правопорушень, пов'язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією червонокнижних рослин на території Хмельницької області проводилась загальнодержавна природоохоронна операція «Первоцвіт - 2015», яка проходила в два етапи. 

Перший етап операції щороку припадає на лютий – березень і направлений на запобігання ввезення та торгівлі червонокнижними рослинами. 

Розповсюджена хибна думка, що ці ранньовесняні підсніжники збирають бабусі у найближчому лісі. Проте, підсніжники які ростуть на заході України і, зокрема, на Хмельниччині, дуже рідко квітують раніше за другу половину березня (це вже після 14 лютого і 8 березня). Усі ж первоцвіти, що продаються до цього, завозяться до нас зазвичай 

Другий етап операції «Первоцвіт – 2015» розпочався на Хмельниччині з квітня місяця, коли привозна торгівля припиняється і починається довготривалий процес незаконного комерційного використання рослинних ресурсів прилеглих до міста. 

В цей же час об’єктами варварського промислу часто стає «цибуля ведмежа», або добре відома нам черемша. Росте вона у центральній та південній частинах нашого краю. Останнім часом численність популяції цибулі ведмежої скорочується в результаті збирання рослини як лікарської та харчової сировини. 

За період проведення цієї операції державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області було задокументовано  22 факти торгівлі рідкісними видами рослин, за результатами яких складені  адміністративні протоколи за ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу).

Жодні штрафні санкції не збережуть природу. Це зробить лише людське сумління та турбота кожного окремого громадянина про навколишнє середовище, його багатства та неповторність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рідкісні рослини Україні #природоохоронна операція #Первоцвіт - 2015 #конвалія #черемша
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...