• Головна
  • Старовинний млин та Купинських водоспад на Городоччині знаходяться під загрозою зникнення
13:43, 30 червня 2015 р.

Старовинний млин та Купинських водоспад на Городоччині знаходяться під загрозою зникнення

Купинський водоспад та млин, що у Городоцькому районі Хмельницької області, під загрозою зникнення. Два важливих колись, але непотрібних зараз природніх та архітектурних об'єкти можуть зникнути "з лиця" області через будівництво міні-ГЕС, повідомляє Громадське телебачення Podillya.tv.

Cтаровинний млин, що стоїть на річці Смотрич в селі Купині Городоцького району побудували ще у далекому 1455 році. Остання істотна реконструкція Купинського водяного млина проходила ще на рубежі XIX і XX століть. Тоді тут встановили новітнє і найпрогресивніше, як на той час, швейцарське обладнання.

Це дозволяло отримувати борошно понад 15 видів, а також більше двадцяти видів різноманітних круп. При цьому турбіна, з механічного комплексу «Г. Даверіо», приводила в рух токарний, фрезерний, розточувальний, свердлильний верстати, а також динамо-машину. Завдяки цьому Купин ще за часів Російської імперії світив електричними вогнями.

Старовинний млин та Купинських водоспад на Городоччині знаходяться під загрозою зникнення, фото-1

В місці, де розташований млин, спокійна течія Смотрича різко обривається бурхливим водоспадом, який до недавна був найбільшим у Хмельницькій області.

Сьогодні ж над млином і Купинським водоспадом повисла загроза зникнення. Все через те, що на базі старовинного млина сьогодні запустили міні-ГЕС, яка істотно зменшила потік води. Поміж тим краєзнавці та місцеві жителі побоюються і про долю млина, якому перевалило за півтисячоліття.

Старовинний млин та Купинських водоспад на Городоччині знаходяться під загрозою зникнення, фото-2

Залишається сподіватися, що побачити цю визначну місцину жителі області ще зможуть і її вдасться зберегти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Купинський водоспад та млин #Городоцький район #загроза зникнення #архітектурні та природні об'єкти #будівництво міні-ГЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...