• Головна
  • Чергова сесія у Хмельницькій облдержадміністрації: економіка, пенсії, бюджет
09:16, 29 липня 2015 р.

Чергова сесія у Хмельницькій облдержадміністрації: економіка, пенсії, бюджет

Вчора, 28 липня, відбулася розширена колегія у Хмельницькій облдерадміністрації.

Посадовці розглянули ряд важливих питань: 

-про підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2015 року; про стан реалізації в області державної політики у сфері пенсійного страхування; про внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік.

Щодо питань соціально-економічонго розвитку області, то зараз Хмельниччина має потужний промисловий сектор, в якому нараховується понад 1740 підприємств. На них зайнято 51,5 тис. чоловік, або 23,4% від загальної кількості працюючих в області.

Індекс промислової продукції за підсумками січня–червня 2015р. у порівнянні з січнем–червнем 2014 р. становив 104,2% (по Україні – 79,5%). За цим показником серед регіонів держави Хмельницька область посіла 6 місце (за січень–червень 2014 року – було 19 місце). Такі дані озвучив Юрій Драч, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі

До бюджетів всіх рівнів промисловими підприємствами за 6 місяців 2015 року сплачено податків на суму 632,2 млн. грн., що складає 33,4% надходжень до зведеного бюджету області.

Окрім того, до 1 листопада адміністрація планує перейти на електронний документообіг. На думку очільника області, Михайла Загородного, нова система зменшить безпосереднє спілкування з чиновниками і унеможливить корупційну складову під час розгляду будь-яких питань. 

Важливим до розгляду було питання стану реалізації в області державної політики у сфері пенсійного страхування, з якого проінформувала начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк.

За її даними, в області станом на 1 липня поточного року в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування із 651,8 тис. осіб працездатного віку статус застрахованої особи має 372,6 тис. (57,2%), що менше на 29% (на 151 тис.) до 2000 року – початку ведення Державного реєстру Пенсійним фондом України. Однією з основних причин зменшення кількості застрахованих осіб є розвиток технологічних процесів, що спричиняє вивільнення працюючих.

У порівнянні з 2000 роком найбільшими темпами зменшується кількість застрахованих осіб у сільському господарстві – на 84%. У червні 2015 року зафіксовано 25,6 тис. працюючих у сільському господарстві проти 161 тис. у 2000 році (втрата понад 135 тис. осіб). У виробничій галузі задіяно 42,1 тис. працюючих, що вдвічі менше проти 88,3 тис. у 2000 році. Вдвічі зменшилась кількість працюючих в бюджетній сфері. За п’ятнадцять років загальна кількість фізичних осіб - підприємців збільшилась в 3,5 рази, хоча лише кожний другий з них має статус застрахованої особи. Загалом в області майже кожен другий не застрахований в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а отже – втрачає право на будь – яку державну страхову виплату.

Тому викликає і занепокоєння співвідношення працюючих та пенсіонерів, яке в області критичне – пенсіонерів на 44,3 тис. більше ніж працюючих, тобто на 10 працюючих – 11 пенсіонерів. Такі реалії безпосередньо впливають на наповнення бюджету Пенсійного фонду України та можливість підвищення розмірів пенсійних виплат.

А на майбутню, 33 сесія, яка відбудеться у Хмельницькій ОДА, залишили питання внесення змін до головного фінансового документа області – бюджета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Колегія Хмельницької ОДА #економіка #пенсії #бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...