• Головна
  • У річках області підвищений рівень вмісту марганцю, заліза, нітратів, фенолів
13:10, 5 серпня 2015 р.

У річках області підвищений рівень вмісту марганцю, заліза, нітратів, фенолів

Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації оприлюднив результати аналізу проб поверхневих вод річок Хмельниччини.

Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів у ІІ кварталі 2015 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора, Горинь, Південний Буг, Бужок та Дністер. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом (басейни річок  Дніпро, Південний Буг та Дністер) - про це йдеться на офіційному сайті ХОДТРК «Поділля-центр».

Поверхневі води басейну р.Дніпро характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, заліза загального, хрому (6+), міді, нітритів, фенолів та марганцю.

Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних речовин, марганцю, заліза загального, магнію, міді, азоту амонійного, хрому (+6) та фенолів. Вміст азоту амонійного в р. Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 3,9 рази.Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 1,87 рази, заліза загального – у 2,75 рази. У поверхневих водах басейну р.Південний Буг спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрації для водойм рибогосподарського призначення вмісту марганцю у 8,67 рази.

Також для водойм господарсько-питного водокористування в червні зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій вмісту амонію сольового у 1,7 та 1,6 рази у річці Південний Буг у Хмельницькому водосховищі та в с. Копистин відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #Південний Буг #аналіз поверхневих вод
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...