• Головна
  • Президент збільшив площу парку-пам’ятки в Антонінах
16:30, 19 серпня 2015 р.

Президент збільшив площу парку-пам’ятки в Антонінах

У 1990 р. було розроблено проект реконструкції цього парку і з того часу почали відновлювати територію навколо нього та проводити догляд за зеленими насадженнями.

Указом Президента від 17 серпня 2015 року №477, було змінено межі зеленої території. До території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Антонінський парк” приєднано 4,55 гектара земель за рахунок земель комунальної власності Антонінської селищної ради Красилівського району Хмельницької області.

"Крім цього, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити у тримісячний строк передачу в установленому порядку оголошених цим Указом заказника, пам’яток природи під охорону землевласникам (землекористувачам), у віданні яких перебувають відповідні території, а також переоформлення охоронного зобов’язання щодо парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Антонінський парк" у зв’язку зі зміною його меж", - йдеться у повідомлені Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Довідково: цей парк було закладено ще на початку XIX ст. на береговому схилі р. Случ тодішнім господарем садиби Ігнацієм Мальчевським на берегах річки Ікопоть. Його площа складає 14,4 га. Побудову парку було здійснено в ландшафтному стилі.

Палац Потоцьких, що розташований на його території і який, на жаль, не зберігся, був неповторної архітектури та краси. Збереглися лише манеж, будинок управителя та ряд будівель, в яких жили робітники маєтку. У хорошому стані також в’їзні брами до замку, парку, а також альтанка, частина огорожі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парк-пам'ятка в Антонінах #Президент #збільшення площі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...