• Головна
  • У заповіднику «Межибіж» відбулася всеукраїнська конференція пам'яті І.Винокура, подільського археолога (Фото)
09:00, 8 жовтня 2015 р.

У заповіднику «Межибіж» відбулася всеукраїнська конференція пам'яті І.Винокура, подільського археолога (Фото)

У Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" відбулася Всеукраїнська археологічна конференція пам'яті видатного українського археолога. "Етнокультурні процеси на півдні Східної Європи у І тисячолітті нашої ери" - тема наукового форуму, який працював 6 та 7 жовтня на території заповідника.

Під час конференції неодноразово згадували ім'я та праці провідного дослідника Черняхівської культури Іона Ізраїлевича Винокура (1930-2006). Працюючи в Кам'янець-Подільському Національному університеті та інших закладах, знаний науковець виховав кілька поколінь сьогоднішніх археологів.

Про це повідомляє Prostir.Museum.

Саме Іон Ізраїлевич був одним із перших, хто наголосив на наявності слов'янської складової у так званій Черняхівській культурі, яка у цей період поширилась на теренах Поділля.

До слова, учасники заходу отримали у подарунок історико-меморіальний збірник на пошану Іона Винокура, який щойно видано друком. У книгу ввійшли спогади тих, хто особисто знав видатного науковця та бібліографія його наукових праць з 1956 по 2006 рр.

Секційна робота конференції проходила у двох напрямках: "Археологія римського часу на теренах України" і "Археологія доби Середньовіччя на теренах України". Під час археологічної конференції ДІКЗ "Межибіж" було представлено унікальну тимчасову експозицію римських монет, ритуальних казанів та інших предметів І-ІІ тисячоліття з фондів заповідника, а також виставку профільних науково-краєзнавчих видань і наукових звітів про дослідження, які впродовж років ведуться тут.

У заповіднику «Межибіж» відбулася всеукраїнська конференція пам'яті І.Винокура, подільського археолога (Фото), фото-1

А працівники Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського привезли до Меджибожа велику виставку літератури, присвяченої видатному археологу І. Винокуру.

У заповіднику «Межибіж» відбулася всеукраїнська конференція пам'яті І.Винокура, подільського археолога (Фото), фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#І.Винокур #археологічна конференція #заповідник "Межибіж"
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...