• Головна
  • На Хмельниччині уже зафіксовані випадки захворювання на «свинячий грип»
важливо
11:35, 14 січня 2016 р.

На Хмельниччині уже зафіксовані випадки захворювання на «свинячий грип»

важливо

Найбільше випадків захворювання на грип типу А (Н1N1), в народі «свинячий» грип, в Одеській області. На Хмельниччині лікарі також зафіксували кілька випадків захворювання.

Прес-служба МОЗ України повідомила про 25 летальних випадків грипу з початку епідемічного сезону станом на 10 січня 2016 року. Найбільша кількість зареєстрована в Одеській – 15 осіб, Вінницькій – 7, Харківській – 1 та місті Києві – 2. Лише за останній тиждень з них – 12 випадків (11 в Одеській області та 1 в місті Києві).

Нінель Марцонь, заступник головного лікаря Хмельницької міської інфекційної лікарні, у сюжеті «Поділля-центр» повідомила про зафіксовані випадки захворювання в нашій області: «Маємо вірусологічно підтверджені випадки грипу типу А. Підтверджений і у дорослих, і у дітей. – і додала, – При чому крім проявів грипу і респіраторних, катаральних трахіо-бронхітів є підтвердженні також і пневмонії грипозні».

Днями головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська давала прес-конференцію, де наголосила про смертельну небезпечність вірусу грипу типу А Н1N1, особливо для представників групи ризику. Цей вірус, на відміну від інших, здатен провокувати важкі вірусні пневмонії, що і є часто причиною летальності. До груп ризику належать діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Та професійні групи ризику –  медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Ольга Голубовська розповіла про основні симптоми та засоби подолання: «В Україні є на сьогодні засоби специфічної терапії проти грипу, але ефективні вони лише в перші 48 годин захворювання. Тому у разі появи небезпечних симптомів – значне підвищення температури тіла, головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладання носа – представники груп ризику мають обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом двох діб з часу появи симптомів грипу. Вагітні жінки мають викликати свого лікуючого лікаря або сімейного лікаря телефоном, – наголосила пані Ольга. – Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити. Для убезпечення свого здоров’я таким людям варто бути особливо уважними та пройти щеплення від грипу, бажано ще до початку епідсезону – у вересні-жовтні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свинячий грип #захворювання #профілактика #лікар #інфекція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...