• Головна
  • На Хмельниччині ситуація зі сказом тварин залишається напруженою
важливо
12:24, 16 лютого 2016 р.

На Хмельниччині ситуація зі сказом тварин залишається напруженою

важливо

Фахівці вказують, що епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Хмельницькому та області протягом останніх років залишається напруженою. Також наголошують на необхідності проведень щеплень для домашніх тварин, які, між іншим, є безкоштовними.

Хмельницька міська державна лікарня ветеринарної медицини наголошує, що сказ є особливо небезпечною інфекційною хворобою для усіх теплокровних тварин (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин) і людини. Характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується летально.

Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус головним чином зі слиною й основним розповсюджувачем якого є собаки. Тому зараження сказом відбувається в-основному, через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Тривалість інкубаційного періоду може бути різним: найкоротший період складає 7-8 днів, у середньому він триває від 3-х місяців.

У міській ветлікарні наголошують, що якщо вкусила безпритульна, домашня чи дика тварина, то є велика ймовірність того, що вона заражена саме вірусом сказу.

Потрібно вжити найнагальніших заходів: відразу провести місцеву обробку рани: промити поверхню укусу проточною водою з господарським милом, або ж застосувати перекис водню, після чого краї рани необхідно обробити 5% розчином йоду, або 70 % розчином спирту. Після місцевої обробки рани терміново звернутися до лікаря в травмпункт.

Однак, вакцини від сказу у Хмельницькому немає. Нагадаємо,ми нещодавно повідомляли про випадок з укусом 12-річного хлопчика. У дитячій лікарні немає не тільки вакцини від сказу, а й екстрених ліків. 

Натомість щеплення для тварин роблять безкоштовно за адресою: вул. Чорновола, 176/1, Хмельницька міська державна лікарня ветеринарної медицини. Телефон для довідок: 64-50-23, 64-31-07.

Правила для власників тварин:

  • щороку доставляти собак та котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу;
  • утримувати сторожових собак на прив’язі або ж у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що включають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом;
  • про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу;
  •  вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки при наявності коротких повідків та намордників і обов’язкового щеплення від сказу;
  • купувати, продавати, виставляти на виставки, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів та інших тварин тільки при наявності ветеринарного свідоцтва Ф №1 та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу;
  • не допускати до полювання не щеплених проти сказу собак.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сказ #щеплення #тварини #ветеренарна лікарня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...