• Головна
  • Чутки про зупинку першого енергоблоку Хмельницької АЕС та аварію – неправдиві
12:02, 22 липня 2016 р.

Чутки про зупинку першого енергоблоку Хмельницької АЕС та аварію – неправдиві

У погоні за ексклюзивом народний депутат Андрій Артеменко (фракція радикальної партії Олега Ляшка) на своїй сторінці у соціальній мережі написав про те, що українцям загрожує небезпека. Мова йшла про начебто серйозну аварію на ХАЕС, яка загрожує населенню і серйозність якої приховують від народу. Інформацію про аварію уже спростували у ВП ХАЕС та сам нардеп.
На своїй сторінці у Facebook він написав:
«В продолжении по ситуации на Хмельницкой АЭС.... Сегодня с утра (21 липня – уточнення редакції 0382.ua) побывали на месте, пообщались с сотрудниками, померили радиационный фон... Сразу хочу успокоить граждан Украины – опасности для людей нет. Радиационный фон в пределах нормы».
Снимок

Чутки нардепа розійшлися ЗМІ та і Інтернет-просторі.  У зв'язку з цим інформаційний центр ВП ХАЕС, заявляє, що дані повідомлення є недостовірними і абсолютно не відповідають дійсності.
16 липня 2016 року о 12:26 енергоблок №1 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі згідно з поданою заявкою через протікання теплоносія в парогенераторі. За попередньою оцінкою, причиною стало порушення герметичності теплообмінної трубки парогенератора.
За міжнародною шкалою INES дану подію класифіковано рівнем «0» (поза шкалою, що не впливає на безпеку). Порушень меж та умов безпечної експлуатації не виявлено. Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін і знаходиться на рівні природного гамафону.
На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває шоста доба ремонтних робіт, адже з 16 липня поточного року на енергоблоці №1 було розпочато планово-попереджувальний ремонт тривалістю 60 діб.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 985 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,68 млн. кВт/год електроенергії, а з початку місяця вироблено 469,01 млн. кВт/год електроенергії.
Варто зауважити, що радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Для довідки:
Події за шкалою INES класифікуються за 7 рівнями. Події, що відносяться до нижніх рівнів (1-3), називаються «інцидентами», а до верхніх рівнів (4-7) – «аваріями». Події, не суттєві з точки зору безпеки, класифікуються нижче шкали рівнем «0» і називаються «відхиленнями». Події, що не мають відношення до безпеки, не входять до шкали і вважаються «поза шкалою».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ХАЕС #атомна станція #аварія #спростування інформації
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...