18:16, 6 жовтня 2016 р.
"Дії працівників поліції були у рамках закону", – головний поліціянт Хмельниччини Микола Семенишин (Фото, Відео)
З 11:00 ранку під стінами Хмельницької обласної поліції зібралося близько сотні мітингувальників. Вони вимагали начальника ГУ НП у Хмельницькій області пояснити чому побили людей. Частина просили відставки очільника всіх поліціянтів області.
Мітингувальники запросили, аби до них вийшов начальник ГУ НП у Хмельницькій області Микола Семенишин та представник комісії, що розслідує справу розкрадання паливно-мастильних матеріалів працівниками Нацполіції та справу з приводу конфлікту, що склався у Білогір’ї.
«Ментовський безпредел відроджується. У Білогір’ї побили людей і покалічили людей. Сьогодні не можна цього попустити, тому що влада має з повагою відноситися до людей. Влада має думати про своїх громадян і має відповідати про свої дії. Семенишин не просто перегнув палку, а зробив те, чого не можна робити, те, що заборонено», – сказав під час заходу організатор Сергій Скоробагатий.
Під час пікету зібраний люд вигукував гасла «СИмИнишина до народу!», СИмИнишину ганьба, бо він взяв хабара!», «За що побили наших людей?!», «Ганьба!» та ін.
На начальника поліції чекати довго не довелося. Він майже одразу вийшов до мітингуючих.
«Конфлікт біля ТОВ «Білогір’я молокопродукт» триває уже близько місяця. Є господарський спір між суб’єктами господарювання. Дійсно працівники поліції забезпечували спокій під час проведення мирної акції. Через те, що представники ТОВ «Білогір’я молокопродукт» написали письмове звернення про те, що є перешкоджання зайняття господарською діяльністю, нами було внесено в реєстр досудових розслідувань вказані відомості і порушено кримінальне провадження за ст. 206 КК України (Перешкоджання зайняття господарською діяльністю). У рамках розслідування проводилися відповідні слідчі дії. У суді вирішили вилучити докази, а саме трактор та шини, які блокували роботу заводу. На виконання ухвали суду мною було підписано доручення щодо забезпечення публічної безпеки під час проведення відповідних слідчих дій. Наразі є скарга щодо протиправних дій з боку працівників поліції. По даному факту порушене кримінальне провадження. Проводиться розслідування», – прокоментував журналістам та громадськості Микола Олександрович.
Саме за словами Скоробогатого, наскільки він зрозумів із інтерв'ю начальника Білогірського райвідділу поліції, вказівку розігнати людей дав сам Семенишин.
«Вказівку щодо побиття селян та громадян ні я, ні керівники, ні посадові особи ГУ НП у Хмельницькій області не давали», – запевняє Микола Семенишин.
Разом з тим, Микола Олександрович пояснив протестувальникам, що прокуратурою порушено за ознаками статті 365 кримінальне провадження щодо дій працівників поліції у Білогір’ї.
«У рамках кримінального провадження буде некоректно коментувати дії, які проводить прокуратура Хмельницької області, – сказав він. – Якщо є працівники поліції чи посадові особи, які порушили свої службові повноваження, то ми цього приховувати не будемо і повідомимо громадськість. Працівники поліції на сьогоднішній день незаконних методів та застосування сили до дітей чи людей не застосовували. Був факт адміністративного затримання. 10 чоловік, яких було передбачено в ухвалі суду, які перешкоджали зайняттю господарською діяльністю в рамках адміністративного законодавства було затримано і опитано. Після цього їх відпустили».
Коли кликали побитих, вийшло спілкуватися не багато. Вони ж постійно плуталися у словах. Жалілася й мати побитого 40-річного робітника. При цьому жінка навіть не знає, де працює її син, яку посаду займає і чим займається. Єдине знає, що син був на робочому місці, а зараз він каліка.
Разом з генералом до громади вийшов радник міністра Внутрішніх справ України Михайло Апостол. Він входить до складу робочої групи, яка займається розслідуванням справи розкрадання паливно-мастильних матеріалів працівниками Нацполіції та конфліктом у Білогір’ї.
«Давайте розберемося! Давайте створимо робочу групу від громадськості. Не можна нагнітати ситуацію у такий важкий час. Громадськість визначиться і будемо спільно проводити розслідування, аби розібратися і погасити цей конфлікт», – сказав Апостол.
Лунали й звинувачення у в сторону Скоробагатого. Йому приписували те, що саме він привів людей під стіни хмельницького СБУ, що через нього управління горіло та ін.
Окремі активісти вимагали Миколу Семенишина йти у відставку, давали чисті листи та ручку для написання заяви, звинувачували у неефективній роботі. Заяву Микола Олександрович не писав.
Наразі працює робоча група Національної поліції, яка розслідує причини та наслідки конфлікту.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
29 листопада
12:00
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
11:56
27 листопада
ТОП новини
Оголошення
22:22, Вчора
14
12:53, 19 листопада
19
22:22, Вчора
19
09:50, 21 листопада
2
live comments feed...