• Головна
  • На Хмельниччині знову зафіксували випадок африканської чуми свиней
10:36, 21 жовтня 2016 р.

На Хмельниччині знову зафіксували випадок африканської чуми свиней

У дворогосподарстві у смт. Летичів уже загинуло 7 поросят. Лише у одної виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней.
Про це повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
19 жовтня 2016 року проведено розслідування випадків загибелі свиней в дворогосподарстві у смт. Летичів.
Виявилося, що в дворогосподарстві утримувалось 12 голів свиней, з них в’єтнамскої породи 5, великої білої породи – 6 поросят (4 вагою по 20 кг, 2  –  по 40 кг). Мешканці будинку не працюють, гості в будинок не приїздили, корма для тварин не завозились і не мінялись. Для годівлі поросят використовувались зерно, буряки, люцерна, гарбузи, які збирались на полі. Поросята оброблялись проти гельмінтів. Обробка проти щурів в дворогосподарстві не проводилась. Щеплення свиней не проводилось. Дворогосподарство розташоване на відстані близько 20м від продовольчого ринку.
«Приблизно 3 дні тому в’єтнамські поросята захворіли з ознаками підвищеної температури тіла до 41,8°С,  хиткої ходи. Лікування антибіотиками  давало короткочасне зниження температури, але бажаних результатів не принесло. Поступово відбулась загибель 7 поросят, – йдеться у повідомленні управління. – Згідно результатів досліджень ДНДЛДВСЕ у патологічному матеріалі від однієї свині, виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней». 

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Летичівській районній державній адміністрації оголосила населений пункт смт. Летичів, Летичівського району, Хмельницької області неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней і встановила в ньому карантинні обмеження.

«У дворогосподарстві безкровним методом умертвили 4 свиней, які були спалені на худобомогильнику. У дворогосподарстві проведено демонтаж дерев’яних конструкції, дезінфекцію», – коментують у головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє.
Зоною захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км), встановлено територію смт. Летичів.
На межі зони наразі виставлено 6 ветеринарно-поліцейських постів, в складі яких є спеціалісти ветеринарної медицини, ДСНС та національної поліції. У зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 20 км, входять наступні населені пункти:

Летичівського району: Вербка, Лісоберезівка, Ялинівка, Москалівка, Грушківці, Бохни, Варенка, Ревуха, Терлівка, Рудня, Подільське, Лисогірка, Горбасів, Марківці, Волосівці, Требухівці, Ставниця, Меджибіж, Шрубків, Западинці, Греченці, Снітівка, Івоненці, Михунки, Чапля, Юрченки, Розссохи, Кудинка, Копитенці, Суслівці, Сахни, Лозни, Майдан – Сахнівський, Білецьке, Майдан – Вербецький, Голенищево, Майдан – Голенищівський, Буцни, Миколаївка, Козачки, Малаківщина, Хутір Майдан;

Деражнянського району: Шпичинці, Копачівка, Росохи, Теперівка, Черешенька, Нижнє, Слобідка, Старий Майдан, Кальня, Деражня, Подолянське, Городище, Новострилівка, Згарок, Коричинці, Садове, Вовковинці, Кайтанівка;

Старосинявського району: Щербані, Сьомаки, Буглаї, Дашківці, Паньківці, Лисанівці, Чехи, Ілятка, Красносілка.

Уже затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження АЧС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #чума #африканськачумасвиней #Хмельниччина #пости
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...