• Головна
  • У Хмельницькому хочуть відкрити музей історії пошти (Фото)
13:33, 3 листопада 2016 р.

У Хмельницькому хочуть відкрити музей історії пошти (Фото)

Історію розвитку поштової справи Хмельниччини хочуть розмістити на першому поверсі у Поштамті. Схожі музеї є ще в Києві та Львові.
Людське буття можна зрозуміти не тільки за офіційними документами, доторкнутися до того часу можливо й переглядаючи предмети, які впродовж тривалого часу використовувалися людьми в тій чи іншій справі. 
Велике зібрання поштових раритетів, яке хочуть розташувати в Хмельницькому Поштамту збирають працівники уже тривалий час. Деякі експонати доставляють з районів нашої області, інші старовинні речі працівники Поштамту приносять просто з дому.
Історію поштарства XVII-XIX століть розмістять у одному залі. Більшість з експонатів — велика рідкість, як, наприклад, книги, поштові ящики та сургучниця.
DSC02230 - копияDSC02231 - копияDSC02271Серед експонатів: старовинні дорожні скрині, поштові сумки, засоби захисту, перші листівки, печатки, а також канцелярія. 
DSC02243DSC02241 - копияУсі експонати дають повне уявлення про історію розвитку поштової справи, а їх дійсна унікальність повертає до тих часів, коли їх використовували.
Ідея створити музей пошти була давно, але втілити її в життя досі ще не вдалося. Такий культурний об’єкт заснувати у Хмельницькому має на меті бухгалтер-ревізор Олександр Супрун. 
DSC02291

Олександр Супрун розповідає для 0382.ua, що усі речі, які йому приносять він записує у свою книгу та веде їм облік.
«Моя мама з 1954 року працювала на почті. Майже увесь свій час я проводив тут, моє життя пов’язане з поштовою справою. Надзвичайно важливо створити музей, аби зберегти усі історичні артефакти. В Україні подібні музеї є ще в Києві та в Львові, однак зараз вони не функціонують чи відкривають їх періодично. Наш музей буде цікавим не лише для філателістів, а й для усіх хмельничан, які проявлять бажання його відвідати», - розповів Олександр Супрун.
Велика кількість листівок, марок, печатків, книг та формулярів, якими користувалися у різні роки будуть представлені у музеї. Відомчий музей матиме близько 12 стендів на яких будуть зображені фотознімки. Фотогалерея буде містити знімки, які пов’язані з поштовою службою.  
DSC02285Абсолютне різне письмове приладдя, телефони та касові апарати, які в наш час можна знайти тільки на рідкісних блошиних ринках  Олександр Супрун разом з іншими працівниками Поштампу знайшов у архівах. Наразі усі ці речі, які згодом будуть розташовані у музеї, поки що знаходяться у кабінеті чоловіка та у підвальних приміщеннях будівлі.
DSC02247 - копияDSC02250 - копияПобачити інші експонати буде можливо уже згодом, коли музей буде офіційно відкритим.DSC02254DSC02221 - копияDSC02237DSC02240Таких інформаційних табличок Олександр Супрун має декілька.

Відкрити музей планують вже в найближчому часі. Однак поки ідея створити такий унікальний об’єкт обговорюється, а дирекція Укрпошти  готує необхідну документацію, Олександр Супрун закликає усіх хмельничан, які мають раритетні речі, що стосуються розвитку пошової справи приносити до Поштамту та прийняти участь в заснуванні музею у місті Хмельницькому.
Усіх, кого зацікавила така пропозиція можуть зателефонувати за номером 067 400 42 48 та дізнатися детальнішу інформацію.

У Хмельницькому хочуть відкрити музей історії пошти (Фото), фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пошта #музей #створення #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...