• Головна
  • Хмельничани можуть перевірити знання української мови
09:19, 5 листопада 2016 р.

Хмельничани можуть перевірити знання української мови

9 листопада на Українському радіо відбудеться шістнадцятий радіодиктант національної єдності.
Українське радіо започаткувало акцію ще у 2000 році. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову.
Акція традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку,  радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
Мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!
Отож, о 11:00 годині на Першому каналі Українського радіо почнеться радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання.
Уже об 11:30 годині прозвучить власне текст. Диктуватиме доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко. 
Як правило, текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – складається з близько 150 слів. Диктор читає його в прямому ефірі двічі.
Підбиття підсумків і урочистий фінал акції відбувається в грудні. В прямому ефірі ведучі та автор розповідають про кількість листів, географію, особливості тексту та найбільш поширені помилки. 
Запрошуємо усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся. 
За умовами акції, ви можете надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього можна скористатися звичайною поштою або електронною.
Листи треба надсилати на адресу:
паперові – Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001;
електронні – [email protected]
У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 10 листопада, а саме 12 :00 години.
Детальнішу інформацію щодо історії виникнення та написання диктанту можна дізнатися тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#радіо #диктант #написання #хмельничани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...