• Головна
  • У 2017 році реформуватимуть систему охорони здоров’я
16:05, 2 січня 2017 р.

У 2017 році реформуватимуть систему охорони здоров’я

Кабмін затвердив низку постанов для проведення реформ у сфері охорони здоров’я.

У 2017 році реформа почнеться з первинної ланки. Вона повністю покривається гарантованим пакетом медичних послуг, так само як і екстрена допомога, який затверджується урядом.

Передбачено у 2017 році заключення угод між лікарем первинної ланки та пацієнтом. Кожен громадянин до ІІ півріччя наступного року має укласти договір із будь-яким сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром комунального закладу або приватно практикуючим лікарем. Відповідно до цих угод заклад, у якому лікар працює (центр ПМСД або ФОП), буде отримувати певні кошти: попередньо передбачено з другого півріччя 2017 року з розрахунку 210 грн. на пацієнта на рік від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

З метою здешевлення ліків з наступного року запроваджуються референтні ціни на лікарські засоби, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів. Оптові та роздрібні націнки обмежаться у вигляді регресивних націнок (більша ціна – менше націнка). Також орієнтовно з квітня запроваджується реімбурсація – відшкодування вартості лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, бронхіальної астми за визначеним Національним переліком основних лікарських засобів, що складається із 22 міжнародних непатентованих назв. Для цих потреб у  Державному бюджеті на 2017 рік закладено  500 млн. грн., з них для Хмельницької області 16,6 млн. грн.. Для отримання таких ліків пацієнт повинен звернутись до свого дільничного терапевта чи сімейного лікаря та отримати рецепт, за яким у аптеці йому безкоштовно нададуть ці ліки.

Лікар первинної ланки – це провідник пацієнта в системі, яка покривається страховим фінансуванням від НСЗУ. Пацієнт зможе прийти до лікаря вторинної ланки сам, але це не буде покриватися національним страхуванням. Але якщо пацієнту потрібні регулярні консультації лікаря вторинної ланки, то не потрібно буде кожного разу ходити до сімейного лікаря за скеруванням.

Вторинна ланка буде фінансуватись НСЗУ за іншим механізмом. Тобто, оплачуватись буде лікування конкретних випадків у пацієнтів і на сьогодні Міністерство охорони здоров’я працює над методикою таких оплат, а вторинна ланка перейде на нову схему фінансування з 2018 року і процес переходу з фінансування лікарняних ліжок на оплату медичних послуг розрахований на 3 роки – до 2020 року.

У 2017 році також планується розпочати підготовку до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров’я через створення Госпітальних округів. В нашій області передбачено створення трьох госпітальних округів – північного Шепетівського, центрального Хмельницького та південного Кам’янець-Подільського.

Для оптимізації управління медичною інфраструктурою передбачено процес розширення автономії медичних закладів, їх переведення на «глобальний бюджет», оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій. Це можливе за умови прийняття відповідного законодавства.

В Україні також затверджена Концепція створення системи громадського здоров’я, яка закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики профілактики, зміцнення та збереження здоров’я людини, громадянина України. На національному рівні така система створена, на регіональному (обласному) та місцевому рівнях ця робота буде проведена у новому році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформа #медицина #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...