12:32, 27 січня 2017 р.
Уряд хоче оподатковувати не лише доходи, а й витрати українців
Уряд Володимира Гройсмана прийняв «Середньостроковий план пріоритетних дій уряду до 2020 року».
Документ великий, в ньому багато різних цілей і пріоритетів, але заслуговує на увагу одна з обіцянок уряду Гройсмана.
До 2020 року планується запуск загального декларування доходів і витрат фізосіб і податкового контролю з використанням непрямих методів за відповідністю доходів і витрат громадян. На практиці це означає, що кожен українець повинен буде за підсумками календарного року подавати декларацію про всі свої доходи та витрати. При цьому передбачається, що всі покупки товарів на суму понад 50 тисяч грн будуть в обов'язковому порядку включатися до витрат кожного українця.
Ці декларації перевірятиме Державна фіскальна служба, і якщо сума витрат за рік перевищить суму доходів громадянина, він повинен буде дати пояснення про джерела походження грошей. Якщо це були доходи попередніх періодів, які були задокументовані і по ним були сплачені податки, то до таких доходів немає питань. Якщо ж українець не зможе пояснити, де він взяв гроші на покупку дорогих товарів, в цьому випадку він буде зобов'язаний сплатити штраф за ухилення від сплати податків, і заплатити податок з витрат в розмірі податку, який утримується з доходів. Іншими словами, якщо українець не зможе пояснити, де він взяв гроші на покупку товару на суму 50 тисяч грн, то він повинен буде заплатити ще 19,5% податку.
Загальне декларування повинно істотно зменшити розмір заробітної плати в «конверті». Українцям просто буде невигідно отримувати зарплату в «конверті», так як в цьому випадку все одно доведеться платити податки при покупці товарів. Так що, за задумом розробників ідеї, це теж можна назвати європейською нормою життя. Хоча не варто забувати, що якщо бізнес буде платити зарплату «по-білому», то це призведе до зменшення самої заробітної плати на розмір сплаченого податку. Може бути інший шлях: бізнес може не зменшувати зарплату, але тоді всі додаткові податки він включить в ціну товару, і ціни різко зростуть на все. І не тільки податки на зарплату, а й ПДВ. Ці податки завжди поруч. І знову стоятиме питання, що потрібно підвищувати зарплату, так як ціни виросли. Замкнуте коло виходить.
Читайте також: Гройсман відвідав Хмельниччину: де побував та про що говорив прем’єр (ФОТО, ВІДЕО)
Загальне декларування доходів і витрат є європейською практикою. Будь-який житель ЄС знає, що купівля будь-якою дорогою речі під контролем податкових органів, і потрібно бути готовим до того, що доведеться пояснювати перевіряючим походження коштів. Крім того, в тому ж ЄС існує величезна сфера послуг для фізосіб, що працює на те, щоб «довести джерело походження грошей». Найчастіше використовується «псевдокредітованіе». Це коли покупка автомобіля, будинку або будь-якою дорогою речі на суму понад тисячу євро оформляється як покупка в кредит. В цьому випадку фіскальним органам показують кредитний договір і пояснюють, що все це куплено в кредит.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:16, 22 вересня
15:02, 2 жовтня
17
11:09, 23 вересня
6
live comments feed...