17:34, 7 лютого 2017 р.
Небезпечні заробітки українських солдатів-найманців
Професія солдата-найманця набрала небувалої популярності.
Кількість локальних війн збільшилась. Бажаючих поїхати на війну, не дивлячись на державні кордони не бракує. Останнім часом українські військові фахівці знаходять «фронт роботи» в країнах далекої Африки, де наші льотчики й оператори ППО користуються великим попитом.
На озброєні окремих африканських країн перебувають літаки – штурмовики Су-25, тож для їх технічного та льотного обслуговування необхідні спеціалісти. Зарплати коливаються від 3 до 3,5 тисяч доларів, а якщо йдуть реальні бойові дії, то винагорода, відповідно, збільшується. Для найманців, які воюють «на землі» щомісячний оклад складає 1,5-2 тисячі доларів.
З джерел Хмельницького обласного СБУ стало відомо, що військовослужбовці, які проходили службу в місті Старокостянтиніві перебувають в африканських «гарячих точках». Вони нібито обслуговують авіаційну техніку.
Послуги військового характеру, до яких, відноситься й постачання за кордон військового персоналу можуть здійснюватися при наявності дозволів відповідних уповноважених органів. Згідно із законодавством України вони підлягають обов’язковому ліцензуванню й державному експортному контролю.
За відсутністю дозволів така діяльність є незаконною, за таке правопорушення статтею 333 Кримінального кодексу України передбачено позбавлення волі від 3 до 5 років. Участь найманця у збройних конфліктах та насильницьких діях на території інших держав згідно статті 447 Кримінального кодексу України карається позбавленням волі на строк від 5 до 15 років.
Крім того слід врахувати, що такий вид заробітку може коштувати життя: професійний ризик, важкий клімат, антисанітарія, екзотичні хвороби та примітивна медицина. До того ж далеко не завжди контракт передбачає страховку чи компенсацію у випадку поранення, травми або смерті. Можна загинути в перший же день так і не отримавши обіцяних коштів. Існує ще одна небезпека. Оскільки вербування чи контракт здійснюються нелегально чи, у будь-якому випадку в обхід деяких законів, найманці ризикують, що їх просто-напросто «кинуть».
Сучасний найманець сам стає бранцем у чужій країні. Його життям та здоров’ям, як правило, не переймається ніхто крім нього. Нерідко зустрічаються випадки, коли рідні та близькі не мають змогу поховати тіло загиблого солдата-найманця, який заробляв кошти за кордоном.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:39
10 грудня
10:32
10 грудня
15:00
9 грудня
ТОП новини
live comments feed...