• Головна
  • Стала відома перша "жертва" купюри номіналом в 1000 гривень
14:06, 13 лютого 2017 р.

Стала відома перша "жертва" купюри номіналом в 1000 гривень

Після того, як Національний банк України випустить в обіг купюру номіналом в 1000 грн, практично до нуля зведеться роль копійки.

Голова правління Міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей вважає, що прийшов час відмовитися від монетки номіналом в 1 копійку.

"Її функції сьогодні грає 1 грн. До того ж, собівартість друку монет досить дорога. Копійки сьогодні стають просто непотрібними. Навіть інкасація монет є дорогою і витратною", - сказав він.

Коментуючи вплив нової купюри на економіку країни, експерт заявив, що поганого нічого не трапиться.

"Є правила випуску грошових купюр. Ця 1000-на купюра повинна була бути ще, за моїми прогнозами, коли курс долара був по 8 і 12. Робиться це, як правило, для зручності розрахунків населення і підприємців", - аргументував експерт.

На думку Гулея, випуск купюри з «запізненням» був свідомим.

«Підозрюю, що випуск цієї банкноти був свідомо притримав Нацбанком … На сьогоднішній день мені здається трохи нелогічним те, що ми намагаємося збільшити оборот« безготівки », зменшивши тим самим кількість грошей в тіньовому секторі, в той же час, випускаючи нову купюру. Однією рукою ми говоримо, що нам не потрібна “готівка”, а інший – вводимо тисячну купюру. Якась з версій явно суперечить », – зазначив Гулей.

Експерт також припустив, що, з огляду на позицію НБУ, що найбільша купюра повинна бути не більше ста доларів, логічним буде вже сьогодні замислитися про випуск двохтисячної купюри.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, нова банкнота номіналом в 1000 гривень вже надрукована, її офіційна презентація відбудеться в лютому.


Стала известна первая "жертва" купюры в 1000 грн

#гривня #номінал #1000 #копійки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...