Проект
08:19, 13 березня 2019 р.
Перевірено на собі: для кого у Хмельницькому встановлюють пандуси або день з життя візочника (Фото, Відео)
Проект
Цього разу в проекті «Перевірено на собі» журналіст відчув на собі всі «зручності» пересування на інвалідному візку по нашому місту.
Про облаштування умов для того, щоб у Хмельницькому зручніше почувалися маломобільні групи, говорять регулярно та гучно. Зовсім нещодавно облаштували спеціальний туалет у сквері Шевченка та збудували новий у парку Франка, закупили нові тролейбуси з пандусами, які ніби-то повинні працювати, але чи достатньо цього для інвалідів? Сайт 0382.ua розповідав про так звані «пандуси для галочки» ще на початку року, а цього разу, журналіст вирішив на собі перевірити, як доводиться пересуватися інвалідам щодня.
Незручності, яких зазвичай не помітно, вдалося одразу відчути щойно сівши у візок. Одразу ж впадає в очі відсутність пандусів біля продуктових магазинів.
А вже за кілька хвилин сталася перша маленька аварія і довелося пошкодувати про відсутність захисного спорядження, адже самотужки бар’єр у самісінькому центрі Хмельницького подолати не вдалося.
І все ж, спроби дістатися до поруч встановлених пандусів увінчалися успіхом.
Щоправда, тут не лише про дотримання норм, а й про звичайний раціональний підхід не може бути речі. Пропонуємо вам самим оцінити їх «зручність» переглянувши відео.
Наступна ціль — "підземка". Як виявилося дістатися до нього Проскурівською — ще те випробування. Наприклад, ось такі пішохідні переходи, де з однієї сторони є з’їзд, а з іншої — навіть натяку на нього немає, виглядають, як знущання з інвалідів.
А там де вони облаштовані з обох сторін, чекають інші незручності, бувало, що візок просто застрягав і, без допомоги, вибратися було вкрай складно.
Біля підземного переходу на нас очікував ще один «сюрприз». З’ясувалося, що цей пандус лише для «обраних» візків, тому спуститися просто не вдалося.
На іншу сторону вулиці дістатися самотужки теж не вийшло, через пішохідні переходи із з’їздом лише з однієї сторони. Знову довелося просити про допомогу…
Наступна локація — аптека. Цього разу вже з пандусом.
І наприкінці, ми вирішили спробувати проїхатися в новому тролейбусі. Щойно «рогатий» під’їхав, натискання кнопки, призначеної для інвалідів привернуло увагу лише небайдужих перехожих, які побачили зволікання водія та кондуктора і власноруч занесли візок у транспорт. Коли прийшлося виходити, ситуація була така ж: «натискання сигналу до водія, а реакції - немає».
Краш-тест у Хмельницькому можна було продовжувати, адже таких «пандусів» насправді вдалося побачити безліч, проте, з кожним наступним все більше здавалося, що одного разу інвалідний візок може, просто, поламатися.
Про зручність пересування для інвалідів у Хмельницькому поки говорити не приходиться, тому що, як показав експеримент, зручності цієї немає, а пересування на інвалідному візку є справжнім випробуванням.
Довідка: У Хмельницькому проживає понад 500 візочників. Як нам повідомили, в ГО «Світ без бар'єрів», найбільше незручностей викликає відсутність пандусів, бордюри та недотримання правил при облаштуванні пандусів. За словами інвалідів, погано облаштований спуск на набережну, в неналежному стані пандус біля Міської лікарні, а театр імені Старицького, взагалі, не доступний для маломобільних груп.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Ніякої політики аналітики та розмов про владу… На нашому сайті відкривається новий проект «Перевірено на собі». Журналіст 0382.ua випробує деякі професії, види відпочинку та побуває в різних життєвих ситуаціях для того, щоб поділитися з вами відчуттями і, можливо, порадами.
Останні новини
23:54
7 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
live comments feed...