На хмельницькому сміттєвому полігоні розпочали виробляти електроенергію. ФОТО, ВІДЕО

На хмельницькому сміттєвому полігоні розпочали виробляти електроенергію. ФОТО, ВІДЕО, Бойко Роман

Дегазація сміттєзвалища покликана мінімізувати ймовірність пожеж та поповнити міський бюджет додатковими коштами.

24 січня відбулася офіційна презентація комплексної установки з дегазації полігону ТПВ. Компанія «Біогаз Енерджі», яка перемогла в тендері, завершила роботи з встановлення ще наприкінці 2017 року. Вже з початку поточного, на сміттєзвалищі розпочалися роботи з дегазації та видобутку електроенергії.

На хмельницькому сміттєвому полігоні розпочали виробляти електроенергію. ФОТО, ВІДЕО, фото-1 На хмельницькому сміттєвому полігоні розпочали виробляти електроенергію. ФОТО, ВІДЕО, фото-2

За словами міського голови, такий крок в першу чергу, повинен зробити полігон безпечнішим та звести до нуля ймовірність виникнення займання газу. Ще одним бонусом стануть 13% з продажу електроенергії, які віддаватиме «Біогаз Енерджі» місту.

На хмельницькому сміттєвому полігоні розпочали виробляти електроенергію. ФОТО, ВІДЕО, фото-3

«Дегазаційна установка — працює, вже постачає електроенергію в мережу та забезпечує дегазацію сміттєзвалища. Вартість вкладених коштів — понад 20 мільйонів гривень. Це, фактично, інвестиція, яка зайшла в місто. Якщо установка працюватиме на цій же потужності, то ми отримаємо в рік 2,5 мільйони гривень. Кошти йтимуть на рахунок «Спецкомунтрансу». Тут немає жодної копійки з бюджетних коштів, натомість, ми маємо: щомісячні надходження на рахунки нашого комунального підприємства, початок вирішення проблеми з нашим сміттєзвалищем та нові робочі місця», — зазначив Олександр Симчишин.

Щодо робочих місць, то обслуговуватимуть всю систему 5 працівників.

На хмельницькому сміттєвому полігоні розпочали виробляти електроенергію. ФОТО, ВІДЕО, фото-4

А ось щодо коштів, то у самому КП «Спецкомунтранс» ще не придумали, як їх витрачатимуть, але впевненні, що  біогазова установка - це важливий крок в напрямку вирішення проблеми з полігоном.

В компанії «Біогаз Енерджі» теж надіються на плідну та продуктивну співпрацю. Протягом року з біогазу на хмельницькому сміттєзвалищі планують виробляти 3 мільйони 700 тисяч кВт електроенергії та постачати їх в мережу по "зеленому" тарифу.

полігон сміття Хмельницький біогаз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі