• Головна
  • Перевірено на собі: як журналіст в Хмельницькому тиждень без грошей виживав. ФОТО
08:46, 20 березня 2018 р.

Перевірено на собі: як журналіст в Хмельницькому тиждень без грошей виживав. ФОТО

Перевірено на собі: як журналіст в Хмельницькому тиждень без грошей виживав. ФОТО

В рамках проекту 0382.ua «Перевірено на собі» журналіст спробував  ̶п̶р̶о̶ж̶и̶т̶и̶  вижити у Хмельницькому без готівки в гаманці.

Все не задалось вже з самого початку, хоч цей експеримент для мене не видавався якоюсь авантюрою, адже останнім часом надаю перевагу безготівковому розрахунку. А ось, чи можна прожити у Хмельницькому взагалі без купюр в гаманці та чим доведеться пожертвувати, я вирішив перевірити залишившись на тиждень лише з телефоном та банківською карткою.

Понеділок:  «Чорний понеділок, або як я зненавидів свій телефон».

А починалося то все так: привітний кондуктор в 17-му тролейбусі, який спокійно ( ̶а̶ ̶д̶е̶ ̶ж̶ ̶х̶а̶м̶с̶т̶в̶о̶ ̶і̶ ̶з̶н̶у̶щ̶а̶л̶ь̶н̶і̶ ̶п̶о̶г̶л̶я̶д̶и̶?̶) віднісся до мого електронного квитка. З харчуванням теж без проблем. Обід – безготівковий розрахунок в магазині. Щоправда, на черговий репортаж довелося йти 3 кілометри пішки, щоб не чекати на тролейбус. Після роботи, бажання було швиденько дістатися додому випити гарячої кави та «відписати» черговий матеріал, який до цього готував 2 години на "дикому" холоді, але… 15 хв під дощем і 7а вже на зупинці. Знов «але»… Після скану QR-коду чорний екран і «пуста» батарея. Переконувати кондуктора, що я платив, сенсу не було і вже на наступній зупинці  ̶м̶е̶н̶е̶ ̶в̶и̶п̶е̶р̶л̶и̶ сам вийшов з тролейбуса. Знову кілька кілометрів пішки…

Висновок: Ніколи не думав, що буде боляче дивитися, на проїждаючі повз маршрутки.

Вівторок: «Нова пошта і «заєць» в тролейбусі»

Перша запланована справа на день другий — забрати посилку з Нової Пошти, а через те, що вона лежала там вже кілька днів, чекати закінчення свого «готівкового голоду»  — не вихід. Йду у відділення і пробую розрахуватися за доставку карткою. Дівчина бере карту, але перелякано поглядає то на мене то на «старшого». Після кількох хвилин «дивоглядок» стажерка нарешті зізнається, що термінал повис, а оплата не проходить.  ̶Р̶и̶т̶у̶а̶л̶ь̶н̶і̶ ̶т̶а̶н̶ц̶і̶ ̶з̶ ̶б̶у̶б̶н̶о̶м̶ ̶н̶а̶в̶к̶о̶л̶о̶ ̶б̶е̶з̶д̶у̶ш̶н̶о̶ї̶ ̶м̶а̶ш̶и̶н̶и̶ професійна технічна підтримка персоналу і на екрані з’являється вже омріяне «Підтверджено».

А от в тролейбусі не працював жоден QR-код, і тут вже мої ритуали не помогли. Поки я відчайдушно бігав по салону і сканував кожен код, в пошуках робочого, кондуктор  ̶п̶е̶р̶е̶х̶р̶е̶с̶т̶и̶л̶а̶с̶я̶ зрозуміла, що тут щось не так і, просто, не стала зі мною говорити.

Заплатити за обід в кафе вийшло без проблем, ще й бонус прийшов, а ось абонемент на спортзал без готівки продовжувати не стали.

Висновок:  ̶П̶о̶ч̶и̶н̶а̶є̶т̶ь̶с̶я̶ ̶л̶о̶м̶к̶а̶ ̶з̶а̶ ̶г̶о̶т̶і̶в̶к̶о̶ю̶.̶ День видався важким, але дещо простішим за попередній, пройшов пішки близько 12 км.

Середа: «Я б взяла у вас картку, якби було куди її засунути»

Діставатися на роботу «рогатим» і бігати по салону, ̶я̶к̶ ̶«̶п̶р̶и̶т̶р̶у̶ш̶е̶н̶и̶й̶»̶,̶ шукаючи не зірваний і працюючий код я вже звик.  А от дожити до кінця експерименту якось треба було, тому пішов на ринок за продуктами ( ̶і̶ ̶п̶р̶о̶ ̶щ̶о̶ ̶я̶ ̶д̶у̶м̶а̶в̶).  До моєї карти бабці, що продавала картоплю, було якось все-одно і дати картоплю в кредит на тиждень теж відмовилася. Дослівно: «Я б взяла ту карточку, синку, якби мала куди її засунути», — почув я від неї і пішов голодний в супермаркет. Там проблем з розрахунком вже не було.

Висновок: За продукти довелося переплатити, але з'явилася надія, що хоч не помру з голоду.

Четвер: «Наші люди  ̶в̶ ̶б̶у̶л̶о̶ч̶н̶у̶  на роботу на таксі не їздять».

День почався знов з тролейбуса, якого я «успішно» проспав.  Згадав відому фразу з радянського кіно і пішов пішки на роботу. Після роботи, зірвався і викликав через додаток таксі додому ( ̶т̶е̶ ̶в̶і̶д̶ч̶у̶т̶т̶я̶,̶ ̶к̶о̶л̶и̶ ̶о̶т̶р̶и̶м̶а̶в̶ ̶з̶а̶р̶п̶л̶а̶т̶у̶), чекати 30 хв на тролейбус було вже занадто.

Висновок: Заплатити за таксі без готівки все ж вийшло і без Uber.

П’ятниця: « ̶К̶о̶ж̶н̶у̶ ̶п̶’̶я̶т̶н̶и̶ц̶ю̶ ̶я̶ ̶в̶… З фаст-фудом накладочка вийшла»

За традицією кожну п’ятницю збираємося з друзями на піцу. Цього разу замовили її «з собою». Поки чекали на замовлення, вирішили перекусити в сусідньому кіоску… ̶З̶а̶л̶и̶ш̶и̶в̶с̶я̶ ̶з̶л̶и̶й̶ ̶і̶ ̶г̶о̶л̶о̶д̶н̶и̶й̶.̶  Кормити безкоштовно мене там ніхто не збирався, без готівки сюди зась.

Висновок: За піцу вдалося розплатитися без готівки, а от попити кави на вулиці та з'їсти шаурму не вийшло.

Субота: « ̶Я̶к̶ ̶ж̶е̶ ̶я̶,̶ ̶б̶е̶з̶ ̶н̶о̶с̶к̶і̶в̶.̶.̶.̶?̶ Шкарпетки тільки в магазині»

День невеличкого шопінгу знову завів мене якомога далі від знаменитого речового ринку. Бігав по базарі з карточкою, як по тролейбусу з телефоном, але пішов з пустими руками (з̶о̶в̶с̶і̶м̶ ̶н̶е̶ ̶с̶т̶р̶а̶ш̶н̶о̶,̶ ̶щ̶о̶ ̶х̶т̶о̶с̶ь̶ ̶н̶е̶п̶о̶м̶і̶т̶н̶о̶ ̶в̶и̶т̶я̶г̶н̶е̶ ̶з̶ ̶к̶и̶ш̶е̶н̶і̶ ̶г̶о̶т̶і̶в̶к̶у̶). Шкарпетки довелося купувати в магазині на 10 гривень дорожче, ніж на ринку. Ввечері чекало тренування, а я чекав на тролейбус  7а  50 хв на холоді, на вулиці, під дощем… ( ̶ ̶5̶0̶ ̶х̶в̶и̶л̶и̶н̶(̶!̶)̶,̶ ̶я̶к̶  ̶т̶о̶й̶ ̶̶̶Х̶а̶т̶і̶к̶о̶,̶ ̶)

Висновок: Знову не вдається економити. Пересуватися у вихідні по місту без готівки вдвічі важче.

П.С. на 6-й день експерименту кондуктори  ̶п̶е̶р̶е̶с̶т̶а̶л̶и̶ ̶х̶р̶е̶с̶т̶и̶т̶и̶с̶я̶, почали впізнавати.

Неділя: «Час відпочинку, кави, розваг та боулінгу».

Зустрітися з давніми знайомими в неділю планували вже давно, місце вибрали — боулінг. До того ж з'явилася можливість перевірити чи працює безготівковий розрахунок. Працює, на відміну, від доріжок, які через кожних кілька хвилин "зависали". За каву в кафе також розрахувалися за допомогою картки.

Висновок: Якщо раптом надумаєте, поставити в неділю свічку в одній з  хмельницьких церков,  ̶н̶е̶ ̶г̶н̶і̶в̶і̶т̶ь̶ ̶к̶а̶с̶и̶р̶і̶в̶ візьміть краще готівку (перевірено на собі).

Понеділок:  « ̶C̶a̶s̶h̶,̶ ̶C̶a̶s̶h̶,̶ ̶C̶a̶s̶h̶… Нарешті готівка та загальні висновки»

Перевірено на собі: як журналіст в Хмельницькому тиждень без грошей виживав. ФОТО, фото-1

Час підбивати підсумки тижня виживання-проживання без готівки. Насправді, прожити в Хмельницькому розрахвуючись лише карткою - можна. Ціна питання? — Платити за продукти доведеться більше, ходити будете часто пішки, а шкарпетки купувати лише в магазинах. Також ви не зможете придбати квитки на вистави та в музеї, а у церкві доведеться відмовитися, мінімум, від свічок.

Щодо позитиву, то переважна більшість кафе та магазинів погоджуються провести розрахунок картою, ще один "плюс" - можна подбати про своє здоров'я і не їсти фаст-фуд. Раптом що, то в аптеках діє безготівковий розрахунок, а на консультацію до сімейного лікаря особисто мені вдавалося потрапити не витративши при цьому ні копійки. В тих тролейбусах, де вдавалося заплатити за проїзд «online», траплялися мегапозитивні та привітні кондуктори, але 60-70% поклеєних QR-кодів, що мені траплялися - не працювали.

Отож, понеділок, — я на роботі, не в лікарні, в холодильнику є харчі, не заліз в борги та вдалося зробити кілька покупок минулого тижня. Зважаючи на все вищеперелічене, можна сказати, що експеримент пройшов вдало, проте, особисто я поки не готовий цілком відмовитися від готівки та й, правду кажучи, Хмельницький теж до цього поки не готовий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#готівка #Хмельницький #проект
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Ніякої політики аналітики та розмов про владу… На нашому сайті відкривається новий проект «Перевірено на собі». Журналіст 0382.ua випробує деякі професії, види відпочинку та побуває в різних життєвих ситуаціях для того, щоб поділитися з вами відчуттями і, можливо, порадами.
Оголошення
live comments feed...