• Головна
  • Стало відомо скільки інвестори зможуть заробити на хмельницькому смітті
12:42, 1 липня 2018 р.

Стало відомо скільки інвестори зможуть заробити на хмельницькому смітті

Стало відомо скільки інвестори зможуть заробити на хмельницькому смітті

Державне агентство енергоефективності та енергозбереження на прикладі Хмельницького розібрало модель з комплексної переробки твердих побутових відходів з повним використанням їх енергетичного потенціалу.

Про це йшлося на нараді з експертами щодо найефективніших шляхів стимулювання використання сміття з метою виробництва електричної та теплової енергії в Україні, повідомляє НГП.

Як зазначає прес-служба відомства, для переробки 80 тис. т побутових відходів, які щорічно продукує Хмельницький, необхідно залучити 19,2 млн євро інвестицій в побудову переробного комплексу. Це дасть можливість виробляти 2,2 МВт електроенергії і 1,73 МВт теплової енергії.

Окупність проекту – від 7 років.

Стало відомо скільки інвестори зможуть заробити на хмельницькому смітті, фото-1

Проаналізувавши різні фінансові моделі будівництва сміттєпереробних заводів для подальшої генерації енергії, учасники наради дійшли висновку про ефективність проекту, що передбачає сортування сміття, отримання біогазу з біологічної фракції і обов’язкову когенерацію – виробництво електричної і теплової енергії.

“Для інвесторів такі проекти будуть вигідні, адже електричну енергію з біогазу можна реалізовувати за підвищеним «зеленим» тарифом в розмірі 12,4 євроцентів/кВт*год, а тепло подавати в мережу міста за стимулюючими тарифами”, – запевнив глава Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

При цьому відзначаються ризики для подібних проектів. Зокрема, це відсутність гарантованого обсягу надходження сміття на переробку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#завод #переробка #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...