• Головна
  • Екологічне лихо: На Хмельниччині вода з криниць забруднена
13:17, 10 липня 2018 р.

Екологічне лихо: На Хмельниччині вода з криниць забруднена

Екологічне лихо: На Хмельниччині вода з криниць забруднена

 У 21 населеному пункті Хмельниччини не можна пити воду із криниць

У 2 кварталі 2018 року проводилися дослідження якості води громадських криниць на відповідність гігієнічних вимог до води питної, призначеної для споживання людиною.

Читайте також: "Не шукай мене. Живи для себе. Їдь на море": записка юної хмельничанки

Відібрано 147 проб води на території Грицівської селищної, Ленковецької та Михайлюцької сільських рад.

За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 140 проб (95,2%) не відповідають встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіН.

Із них 125 проб не відповідає по мікробіологічних показниках (85%) та 85 проб (57,8%) по хімпоказниках, в т.ч. по вмісту нітратів 81 проба (55,1%).

Найбільший відсоток відхилень зареєстровано в таких селах: Ленківці, Коськів, Сульжин, Вербівці, Онишківці, Курганівка та смт. Гриців.

Замовникам надано протоколи лабораторних досліджень з рекомендаціями щодо покращення якості води криничної, звернувши особливу увагу на підвищений вміст нітратів у криницях.

Даний моніторинг покликаний попередити виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей та загострення ряду соматичних захворювань шлунково-кишкового тракту.

В жодному з 14 населених пунктів, де обстежувались криниці немає такого, де б вода з усіх децентралізованих джерел повністю відповідала санітарним вимогам. Про результати лабораторних досліджень постійно інформуються голови сіл і громад, сімейні лікарі.

Якщо проаналізувати якість води по вмісту нітратів впродовж останніх років, то спостерігається збільшення кількості криниць, де вміст нітратів «зашкалює», а саме, в 2016 році з усіх досліджених зразків у 24,9% виявлено перевищення, в 2017 році-у 34%, в 2018 році-у 46,8%.

Пора бити на сполох усім, адже за цими цифрами-людське здоров’я і життя!

Про це наголошувала у своєму виступі на колегії Деражнянської РДА Ткачук Н.Є- завідувач Деражнянського РЛВ. 

Будьте в курсі усіх подій та найцікавіших новин Хмельницького, підписуйтесяYoutubeканал, а також уFacebookспільноту. Пишіть уViber067 363 48 43.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #криниці #забреднення #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...