Хмельничан запрошують на майстер-клас із ткацтва на старовинному ткацькому верстаті ХІХ століття

Хмельничан запрошують на майстер-клас із ткацтва на старовинному ткацькому верстаті ХІХ століття , Барна Лілія

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Музей історії міста Хмельницького, Хмельницька дитяча художня школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва запрошують на майстер-клас із ткацтва на старовинному ткацькому верстаті ХІХ століття.

Майстер-клас «Ожила легенда» відбудеться 26 вересня о 16-00 в експозиційному залі етнографії музею історії міста Хмельницького в рамках святкування 587-ої річниці з часу першої писемної згадки про місто Хмельницький. Майстер-клас проведе майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, член Національної спілки художників з 1993 року, завідувачка відділенням декоративно-прикладного мистецтва ХДШО та ДПМ Надія Борецька.

Мета – привернути увагу до традиційного народного ремесла – ткацтва на верстаті, продемонструвати вихованцям Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та усім охочим глядачам, як працює верстат, як натягувати основу, створювати різні види ткацьких переплетень.

Майстер - клас проводиться для популяризації народного ремесла – ткацтва. Ще 4 роки тому в Хмельницькій школі образотворчого та декоративно прикладного мистецтва відкрито клас ткацтва. Нині вже зібрано невеличку колекцію дитячих робіт - тканих гобеленів. За словами Надії Борецької, вихованці класу ткацтва мають чимало перемог на всеукраїнських конкурсах за дитячі ткані твори. Зокрема, медаль у конкурсі «Нові імена України».

«Хочемо поділитися своїм невеличким досвідом, - говорить Надія Анатоліївна. - Я працювала довго в техніці ткацтва, робила ткані панно. Зокрема, куліси в Монотеатр «КУТ». Працювала в Польщі (Вроцлав, Мьєхов, Еленя Гура), на фабриці диванів, брала участь у міжнародних симпозіумах із ткацтва. Я володію текстильними техніками ткацтва, валяння, холодним і гарячим батиками, технікою ручноробного паперу. Розвиватися нам важко. Обладнання унікальне і коштовне. Сировина теж дуже дорога, але невеличкві роботи створюємо».

Знана в Україні та за її межами народна майстриня Надія Анатоліївна Борецька працює в різних техніках образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1988 р.). Бере участь у колективних виставках майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, має чимало персональних виставок: живопису, графіки (пастель), художнього розпису по шовку (батик), створює ляльки-мотанки й авторські ляльки з природних матеріалів, працює в стилі «печворк», з елементами ткацтва (гобелен), розробляє моделі одягу з оригінальним оздобленням. Лауреат міської премії імені Б. Хмельницького.

Джерело
хмельничани майстер-клас ткацтво старовинний ткацький верстаті
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі