• Головна
  • Справа голодуючої артистки з Хмельницького може дійти до суду
16:43, 2 листопада 2018 р.

Справа голодуючої артистки з Хмельницького може дійти до суду

Справа голодуючої артистки з Хмельницького може дійти до суду

Вже другий день на акцію протесту на хмельницький майдан Незалежності виходить Бортнічук Раїса.

Раїса Михайлівна — звільнена артистка хмельницького обласного драматичного театру ім. М.Старицького. Пропрацювала на сцені 45 років, з них 25 — у Хмельницькому. Голова профспіслки театру. Працювала у театрі разом з чоловіком, заслуженим артистом України Степаном Бортнічуком, та донькою Катериною Бортнічук. Жінка оголосила безстрокове голодування, та ще буде виходити на акцію протесту щодня з 11 до 12 години.

Артистка розповіла, що між нею та директором театру Ковальчуком Андрієм Вадимовичем, котрого призначили 2 місяці тому, виник конфлікт з приводу невиплати акторами коштів за відрядження. Раїса Михайлівна, як голова профспілки почала відстоювати інтереси артистів трупи. Врешті спеціальна комісія розглянула це питання і виплати відбулись.

Проте, вже 31 жовтня Бортнічук Раїсу було звільнено. У  36-ти акторів театру закінчувалась дія контракту. З усіма окрім неї контракти було поновлено. Тепер жінка спробує довести неправоту директора. Можливо справа дійде до суду.  

Справа голодуючої артистки з Хмельницького може дійти до суду, фото-1

Як розповіла Бабич Тетяна Леонідівна, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Хмельницькій області, їхній орган відстежував  проблему з невиплатою коштів за відрядження.  Після проведення узгоджувальної зустрічі з керівництвом театру та професійною спілкою працівників культури області кошти артисти театру отримали. Що стосується індивідуального конфлікту, розглянувши звернення Бортнічук Раїси Михайлівни було проведено розмови з профспілками і дійшли висновку, що вони мають лобіювати інтереси та надати правовий супровід подачі матеріалів до суду, якщо були процедурні неточності у звільнені.

Читайте також: Кримінальна справа чергового хабарника направлена на розгляд в хмельницький суд

Про ситуацію з поданням до суду розповів керівник хмельницької обласної профспілкової організації працівників культури Луценко Микола Олексійович: "З понеділка з'явиться юрист і разом з ним буде вирішуватись чи можливе подання згідно чинного законодавтва. Новий закон про контрактну систему в культурі діє з 2016 року. Профспілка виступила проти, адже вся галузь культури повинна була перейти на контракти. Вдалось відбити клубних працівників, мистецькі школи, музейників. Залишилась лише театрально- концертні заходи. Цей закон є недосконалий, не зрозуміло від чого залежить продовження праці. Тепер ми пожинаємо плоди цього закону".

0382 буде надалі слідкувати за ситуацією і повідомляти про перебіг подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протест #Хмельницький #театр #суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...