• Головна
  • Родину хмельницького скандального забудовника підозрюють у торгівлі дітьми на органи
19:47, 20 травня 2019 р.

Родину хмельницького скандального забудовника підозрюють у торгівлі дітьми на органи

Родину хмельницького скандального забудовника підозрюють у торгівлі дітьми на органи

На кордоні між країнами правоохоронцям здалося підозрілим, що семеро з дітей народилися упродовж одного року і від різних сурогатних мам.

Юлію Сусляк в Грузії звинувачують у торгівлі дітьми – вона майже місяць перебуває під арештом у Тбілісі. Багатодітна мати намагалася виїхати в окуповану Росією Абхазію з десятьма дітьми, але грузинські прикордонники її не пустили. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Читайте також: У Хмельницькій області ґвалтівник познущався над 58-річною жінкою (відео)

Історія Юлії в уяві звичайної людини не вкладається. Заможна родина хотіла мати багатьох дітей і зробила все заради цієї мети. Чотирьох дітей жінка народила сама, сімох - виносили сурогатні мами. Разом із дітьми вони переїжджають із країни в країну, знімають дорогі маєтки, дітей допомагають доглядати няні. Але в Грузію багатодітна матір чомусь летить сама з дітьми, половині з яких немає й двох років. Врешті, її звинувачують у торгівлі малечею.

Родина Сусляків має багато годин домашнього відео про щасливе сімейне життя. На Хмельниччині цю родину знають майже всі. Чоловік - відомий бізнесмен-забудовник. Юрію – 44, а Юлії – 37 років. Вони познайомилися 20 років тому і він одразу її попередив – хоче велику родину, дуже велику.

Мати бізнесмена живе сама в селищі Ярмолинцях. У будинку, в якому народився і виріс Юрій, тут він зареєстрований і досі. Як з'ясувала ТСН, свого будинку у відомого забудовника ніколи не було. Мати розповідає, що її єдиний син змалку часто хворів, по півроку жив у санаторіях і саме тоді в нього з’явилася мрія – мати багато дітей.  

Читайте також: Алло, 102, допоможіть: У Хмельницькому патрульні зреагували на дзвінок дитини

"В них довго не було дітей – 8 чи 10 років не було. А потім з’явилася перша дівчинка Настя. Потім хлопчик і дівчинка ще народилася. А в них же вік. Потім взяли сурогатних матерів. Трошки дико було, але як хоче, хай буде так, тим більше є така можливість", - каже матір.

Після народження трьох дітей, усі наступні вагітності в Юлі передчасно переривалися. Через півтора роки невдалих спроб, чоловік сам запропонував скористатися послугами сурогатних мам. Усе оформлювали офіційно в Києві: висновки лікарів про безпліддя,  агентство, яке шукає жінок і договори з ними, та штучне запліднення. Малюків Сусляків виношували одразу сім жінок. Чому так багато – і лікарі, і сама родина пояснюють: при заплідненні вийшло одразу 7 ембріонів і кожному з них родина дала шанс. Адже гарантій, що на світ з'являться всі семеро, ніхто не давав. А вони народилися. Впродовж року всі семеро.

Настя, Аристарх, Софія – їх Юлія сама народжувала в Хмельницькому. Аврора, Ян, Вєта, Юлія, Намасте, Еміль і Сава народились в Києві від сурогатних мам у 2017-му і 2018-му роках.

Саме в цей час у родини починаються проблеми з бізнесом. Юрій передає свою частку партнерам, у пресі його звинувачують у махінаціях і недобудові об'єктів, обмануті вкладники протестують. Але жодної справи проти Юрія не відкривають. І, як сам каже, він просто змушений був переїхати в Росію.

У Підмосков'ї родина наймає великий маєток. І в ньому, за словами, матері Юрія, сталася велика трагедія. Малих купали у ванні, дев'ятимісячний Сава послизнувся і захлинувся водою. Врятувати його не змогли. Та грузинські слідчі в цю версію смерті дитини не вірять. Їм надали свідоцтво про смерть, фото могили, а вони наполягають, що хлопчик був першим, кого пара вже продала на органи.

Читайте також: Як поїхати за кордон з дитиною без згоди одного з батьків: поради хмельничанам

"То хай зроблять ексгумацію і хай подивляться. Там є могилка і все, я на похоронах була", - обурюється мати бізнесмена. Про те, що в родині народиться ще одна – одинадцята дитина, ніхто не вірив. Коли не стало Сави, Юлія була на восьмому місяці вагітності. Після діагнозу "безпліддя", лікарі це назвали дивом. Адже завагітніла жінка чи не одночасно із сурогатними матерями, які ще виношували її дітей.

Народжувати маленьку Гресь Юля разом із чоловіком поїхали в Маямі. У їхніх планах згодом було переїхати у США всією родиною назавжди. Але й тут грузинські слідчі впевнені, що цю дитину не народили, а купили в Америці і продати хочуть в Абхазії. Відео та світлини для них не доказ – кажуть, що живіт накладний.

Матір Юлії живе в Хмельницькому і більше 30 років працює музичним педагогом. Пані  Ірина, як і її сваха, в Україні часто допомагала доглядати за дітьми. Арешт доньки в Грузії та звинувачення в торгівлі дітьми називає жахом. Визнає, що ситуація, коли в один рік в одній родині народжується одразу семеро дітей, дивна. Але так склались обставини – родина просто йшла до своєї мети. 

"Чому за один рік, тому що їй вже 37, а дітей ростити потрібно. Хто їх буде ростити. Це найдорожчі діти. Ну як виховували для продажу - це жахливо, це ж їхні діти! Всі аналізи ДНК покажуть", - каже матір Юлії.

У Росії родина прожила близько року, порушила міграційний режим і вони змушені були виїхати. Обрали Сухумі в Абхазії, бо там у батька є товариш. Першим поїхав Юрій через Сочі, і таким чином порушив грузинський закон про окуповані території. За це йому загрожує 4 роки тюрми. А Юлія з дітьми, обрала законний маршрут – із Москви в Тбілісі вони прилетіли 8 квітня. Далі поїхали в Зугдіді, що неподалік кордону з Абхазією. За планом родини, оформлення документів мало зайняти день-два. Процедура розтягнулася аж на десять. І вже на кордоні, з усіма дозволами на виїзд, Юлю допитували дев'ять годин. Увесь цей час діти були без мами в орендованому мікроавтобусі. Урешті на окуповану територію їх не пустили.

Уночі малечі стало зле - всі десятеро отруїлися, поки чекали маму на кордоні, й потрапили в лікарню Кутаїсі. Саме звідти те відео, яке грузинські слідчі взяли як доказ у справі, де в ногах матері плаче дитина. Юрій каже, дружина тут ішла до інших  дітей після чергового допиту. Під ранок 25 квітня її заарештували.

"Дитина почала істерику, Юля направлялась до інших дітей. Якщо реагувати на кожну істерику, коли дитина падає на підлогу, то це буде нескінченна істерика. Вона зайшла в палату і попросила медсестру, щоб вийшла. Це як страшний сон. Як фільм жаху, що відбувається наяву. Нам пред’явили звинувачення, а саме моїй дружині, що всіх наших 11 дітей ми купили. Тобто ми 11 років назад купили старшу доньку, тобто ми 6 років назад купили старшого сина, тобто ми 4,5 років назад купили Софійку, нашу третю дитинку, потім ми купували-купували…" – розповідає Юрій.

Читайте також: Закопала в мішку: подробиці смерті немовляти на Хмельниччині

Арешт дружини Юрій пов'язує зі своїм будівельним бізнесом, який залишив в Україні. Він був відомим забудовником у Хмельницькому. Але три роки тому виїхав у Росію. Йому приписують недобудови в Харкові та Одесі і привласнення коштів вкладників. Сам він усе відкидає. Каже, бізнес віддав партнерам, не переховується, в розшуку не перебуває і жодного кримінального провадження проти нього немає.

"Я не банкрот. Ніколи не був мільйонером. Два останні роки був в Африці. Мав бізнес, чекав на дружину в Абхазії, знайшов будинок і няню", - каже Юрій.

Читайте також:  На Хмельниччині породілля викинула новонароджене немовля у стічну канаву

Його дружину Юлію грузинська прокуратура називає ймовірним членом злочинного угруповання, яке продає дітей. Навіть є свідки, які розповідають, що поки жінка була в Грузії, дітей вона погано доглядала.

"Мені було страшно. Їжу жінка, напевно, на третій день принесла - гречку, і всіх годувала з однієї ложки", - стверджує власниця родинного готелю в с. Анакліа Мімоза Антіа.

"Діти були напруженими, емоційний фон був важким", - так каже юрист агентства соціального обслуговування Натіа Цівцівадзе.

Навіщо одній родині семеро малюків, народжених в один рік від різних сурогатних мам, Юрій Сусляк каже: це була його мрія - мати багатодітну родину. Самі змогли народити чотирьох дітей, а на решту витратили майже 300 тисяч доларів. Саме стільки коштувала бізнесменові сурогатна програма.

Читайте також: На Хмельниччині судили жінку, яка залишила свою новонароджену дитину в закинутій будівлі

У Києві ТСН знайшла агентство, яке допомагало знайти Суслякам сурогатних мам і одну з семи жінок, яка їм народила дитину. Вона, каже, бачила заможну родину кілька разів у житті.

"Прийшли, договір підписали, біоматеріал здали і вони свої гроші платять", - ділиться жінка.

За розголошення інформації сурогатній мамі загрожує штраф. Тому вона небагатослівна. Підтверджує, що поки виношувала дитину, щомісяця Сусляки платили їй по 300 доларів, а після пологів вона отримала 17 тисяч доларів. Гроші вже витратила - купила землю під Києвом.

Пошук однієї сурогатної мами, запліднення, виношування та народжування одного малюка Суслякам коштувало 40 тисяч доларів, підсумовують в агентстві. У тому, що родина захотіла за рік семеро дітей, тут нічого підозрілого не бачать.

"Є пари які беруть по дві сурмами одночасно. Якщо є гроші, то чому ні? ", - кажуть в агентстві.

Версію грузинських слідчих, що цих дітей народили аби продати, в агентстві називають абсурдом.

"Чому за два роки нічого з ними не зробила? Всі діти при ній. Є документи, які підписує клініка, агентство і сурогатна мама. Ця дитина довгоочікувана,  може бути не одна, їх може бути 5, 10, 15. У нас немає закону, який би забороняв або регулював, скільки повинно бути дітей у жінки", - пояснюють в агентстві.

У Сусляків залишилося десятеро дітей і нині їх розлучили. Після арешту мами, малюків розділили на дві прийомні грузинські родини. Вперше за два тижні слідчі дозволили дітям побачитися з бабусею, яка прилетіла до Грузії з Хмельниччини.

"Старші дуже плакали – Настя, Арішик. Спілкуватися не дають з дітьми. Я хотіла, щоб по телефону поговорив син, - заборонили. Їм нічого не говорять кажуть – мама приїде. Я сказала: папа, мама вас люблять", - розповідає матір Юрія.

Емма Сусляк здала зразки на аналіз ДНК і сподівалася, що їй віддадуть дітей. Додому повернулася сама. Її син найняв адвокатів і ті кажуть, що справу слідчі затягують, бо відмовляються провести швидку генетичну експертизу на спорідненість дітей із батьками.

Українські правоохоронці відмовляються від будь-яких коментарів і лише в МЗС повідомляють загальними фразами.

"Ми маємо достатньо потужну, міцну договірну правову базу між Україною і Грузією. Тривають слідчі дії, і може бути висновок такий, що вона є невинувата або навпаки", - кажуть дипломати.

Багатодітна матір у Грузії під арештом до 20 червня - грузинська сторона відкладає розгляд апеляції адвокатів, яких найняв чоловік. Коли будуть результати генетичної експертизи, невідомо. Зразки взяли у заарештованої матері, дітей і бабусі. А от батькові передати свої біоматеріали на грузинському кордоні не вдалося. Він повертається в Абхазію ні з чим.  З України через три тижні, каже він, отримав лише довідку, що його дружина несудима, в розшуку не перебуває і жодних справ проти нього вдома немає. 

Читайте також:На Хмельниччині вогнеборці евакуювали з водяної пастки 255 людей, з яких 201 дитина (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #органи #торгівля #підозра #забудовник #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...