• Головна
  • Хмельничанка стала першою дівчиною-кінологом в історії військової частини 3053
13:41, 6 липня 2020 р.

Хмельничанка стала першою дівчиною-кінологом в історії військової частини 3053

Хмельничанка стала першою дівчиною-кінологом в історії військової частини 3053

Перша дівчина-кінолог в історії військової частини 3053 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України – явище достатньо неординарне, щоб про це розповісти

Знайомтеся: солдат Катерина Мартинчук, а з нею, звісно – її вихованка, напарниця, друг – східно-європейська вівчарка Белла. Вони завжди лише разом і саме це стало основною причиною підписання дівчиною військового контракту з Нацгвардією – щоб ніколи не розлучатися зі своєю улюбленицею.

«Не уявляю свого життя без неї. Тут, в частині я можу цілими днями бути з Беллою, займатися з нею, тренувати, вигулювати,тоді – разом на службу з патрулювання, - розповідає Катя, - Як я прийшла на службу? Так склалося, що моя професія – кондитер – як виявилося, не приносила мені задоволення, коли влаштувалася після закінчення одного з Хмельницьких ліцеїв на роботу за отриманою спеціальністю. Відчувала, що це не моє. А оскільки в моїй родині є військові і я завжди багато чула розмов про цю сферу, чимало знаю про службові будні та специфіку служби і мене це приваблювало, почала роздумувати над тим, чи не змінити мені професійне спрямування. На той час я уже придбала у місцевих заводчиків вівчарок свою Беллу, бо завжди, скільки себе пам’ятаю, дуже любила тварин, особливо ж – собак і мріяла, що матиму свою власну, коли стану дорослою. Цей час настав».

Коли дівчина дізналася, що є реальна можливість служити в Хмельницькій частині Нацгвардії разом зі своєю улюбленицею, складаючи одну команду, коли це вже не просто твоя собака і друг, а ви вже напарники по службі – це надихнуло Катерину зробити остаточний вибір та прийняти рішення підписати контракт та влаштуватися в кінологічний взвод військової частини 3053. «Ні, це зовсім не так легко, як здається – бути кінологом. Але я щаслива і цілком задоволена тим, як нам обом все вдається!, - ділиться дівчина, - бути кінологом у Нацгвардії – означає підвищену відповідальність, бо ж відповідаєш не лише за себе, а й за свого службового собаку, а це у війську – повноцінна бойова одиниця. Це також підвищені фізичні навантаження – тренування зі своїм вихованцем по багато годин на день, без вихідних, після чого – тривалі патрулювання містом, багато іншого…

Але воно того варте! Коли втомлена і навіть виснажена, я обіймаю свою улюбленицю, розмовляю з нею, ідемо просто на прогулянку – втому і стрес як рукою знімає! Здається, вона усе розуміє, що я відчуваю, як почуваюся, що мені потрібно. Вона дає мені неймовірний ресурс, відновлює мої сили, є моїм мотиватором!» А ще Катя зізнається, що вони з Белою навіть характерами схожі, відчувають одна одну. «Коли я прийшла вибирати цуценя і побачила її, моє серце тьохнуло, відразу зрозуміла – ось вона, та, кого я хочу взяти! А те, що хотіла завести саме «дівчинку» вирішила вже давно – я розраховувала на її покладистий характер, слухняність, беззаперечне прийняття і визнання мене. І я не помилилася. Белла розуміє мене з напівслова, а іноді й без слів. Вона дуже надійна, я точно можу розраховувати на неї. А вона – на мене. Ми ж друзі і напарники!». Коли патрулюють разом місто, перехожі звертають увагу на цю гарну пару – красиву дівчину у гвардійській формі та її супутницю – струнку вівчарку, яка, незважаючи на те, що є молодою та грайливою, завжди дуже пильно й уважно несе службу,спостерігаючи за навколишньою обстановкою та миттєво реагуючи на команди своєї господині.

«Впевнена, що це найкраща робота, яку можна уявити, - стверджує Катерина, - і хоч вдосконалюватися, професійно рости ще потрібно нам обом – ми готові до цього, це приносить мені справжнє задоволення – виховання з моєї улюблениці справжньої службової собаки». Солдат Катерина Мартинчук з Беллою нещодавно повернулися з кінологічних курсів, що протягом чотирьох місяців проходили на базі Навчального центру Національної гвардії України у місті Золочів.

«Це був дуже інтенсивний курс, усі чотири місяці ми навчалися протягом шести днів на тиждень, від самого ранку до пізнього вечора. Навчання включало в себе усе, що необхідно знати та вміти як кінологам Нацгвардії, так і нашим службовим собакам. Без цих курсів було б значно важче – усю інформацію довелося б шукати самостійно та навчатися на власних помилках. А в нашій службі це неприпустимо – ти маєш бути від початку підготовленим висококласним фахівцем, і твоя собака має бути на належному рівні підготовки. Отримані там знання й навички цінні та важливі і я дуже вдячна викладачам за усе, що отримала. А також – моєму керівництву та колегам тут, у Хмельницькому батальйоні, за те, що діляться власним досвідом та знаннями про тренування та виховання службових собак».

Крім головного і найбільшого захоплення – собак, Катя захоплюється ще й вокалом, гарно співає і раніше, під час навчання, часто доводилося виступати на сцені перед глядачами. «Мені це подобається і я планую відновити свої заняття з вокалу, щоб рости також і в цьому напрямку. Зараз моє життя дуже насичене – з Беллою, поки вона росте, потрібно займатися досить багато, тренувати, проводити з нею достатньо часу, щоб виховати з неї справжню помічницю собі, повноцінну службову собаку-фахівця і просто – це велике задоволення – мати такого найкращого друга. Вона підтримає, не зрадить і не підведе – от у цьому я впевнена як ні в чому іншому!». Марина Березюк Фото автора та з особистого архіву Катерини Мартинчук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
"Герої серед нас": У Хмельницькому презентують відеоролики про тих, хто змінює суспільство За ініціативи міського голови Олександра Симчишина розпочинається публікація відеосюжетів з проекту "Герої серед нас". Проект реалізовується і приурочений до Дня Героїв.
Оголошення
live comments feed...