• Головна
  • Від продавців до букмекерів: хто втратив роботу під час пандемії в Хмельницькому
Новини компаній
11:00, 21 липня 2020 р.

Від продавців до букмекерів: хто втратив роботу під час пандемії в Хмельницькому

Новини компаній

Значна частина безробітних Івано-Францівська - це кваліфіковані фахівці молодого віку. Якщо раніше вони працювали на державні установи, представників малого та середнього бізнесу, то з приходом коронавируса цим людям довелося піти в неоплачувану відпустку.

Згідно з дослідженнями ринку праці, проведеного популярною в Хмельницькому дошкою оголошень OBYAVA.ua, в зв'язку з пандемією COVID-19 число безробітних в Хмельницькому склало приблизно 20% від загальної кількості працездатного населення міста.

Від продавців до букмекерів: хто втратив роботу під час пандемії в Хмельницькому, фото-1

Загальні дані по безробіттю в Хмельницькому

За аналітичними даними дослідження проведеного на основі розділу "Робота в Хмельницькому" на порталі OBYAVA.ua - https://obyava.ua/ua/rabota/hmelnickiy в травні-червні 2020 року:

  • Найбільше нових безробітних з'явилося в сфері індивідуального підприємництва і великих ритейл мереж;
  • Найбільше постраждала найактивніша частина населення у віці від 20 до 40 років;
  • На OBYAVA.ua зареєструвалися здебільшого жінки, частка яких становить 57,5%;
  • Роботу втратили, в основному люди, із середнім і трохи нижче середнього рівнем достатку. Середня зарплата становила 8770 грн.;
  • Практично кожен шостий безробітний, встав в чергу на допомогу, трудився в сфері торгівлі та продажу. З найбільш ущемлених професій - офіціанти, продавці, касири, водії і адміністратори;
  • 38 відсотків безробітних мають вищу освіту.

Хто змушений шукати нове місце роботи

Як ми вже згадували вище, більша частина працездатних яка встала в чергу на допомогу з безробіття це - жінки. Частка чоловіків становить 42,5%. Ще рік тому, в 2019 році, кількість працюючих чоловіків становило 51,3% від загального числа працездатного населення.

Багато зі звільнених у зв'язку з епідеміологічною ситуацією - люди 1980-1995 років народження. У цю групу потрапили понад 59% безробітних, які зареєструвалися на сайті місцевої біржі праці.

Як і очікувалося, більша частина безробітних розподілилася по найбільш густонаселених і економічно розвинених районах області.

Що цікаво, за кількістю користувачів сайту OBYAVA.ua в списку лідерів знаходиться Кам'янець-Подільський, який займає перше місце у області після Хмельницького за рівнем зайнятого населення.

З нього реєстрацію пройшли 1872 безробітних. Аналітики пов'язують це зі зростанням числа безробітних в туристичній сфері міста в результаті спаду поточного сезону.

Масовий відтік робочих спостерігається і в обслуговуючій сфері. Шашличники, бармени, працівники готельних комплексів, обслуговуючий персонал і водії курортних регіонів просто не можуть розраховувати на щорічний наплив туристів через заходів самоізоляції.

Максимальний приріст по безробіттю показав традиційно Хмельницький з вираженим рівнем даного показника і великим числом молодого населення.

Скільки хочуть отримувати безробітні Хмельницька?

Що цікаво, при реєстрації на сайті OBYAVA.ua проводився обов'язкове опитування користувачів щодо бажаного рівня заробітних плат.

Розподіл вийшов наступним:

  • близько 70% зареєстрованих вказали, що чекають зарплату на рівні 7 тис. - 8 тис. грн. у місяць;
  • 25,6% від числа користувачів, бажають отримувати від 8 тис. до 12 тис. гривень;
  • лише близько 4% від опитаних вказали в бажаній сумі 15тис. і більше гривень щомісячного доходу.

Якщо ми звернемося до усереднених показникив, то середня бажана заробітна плата безробітного жителя Хмельницької області становить 9000 гривень на місяць.

Причини таких запитів насправді різні, і аналітики вказують, що серед безробітних лідирують жінки, у яких, згідно зі статистикою, заробітна плата традиційно менше ніж у чоловіків. Так на частку працюючих жінок Хмельниччини доводиться в середньому 8700 гривень щомісячного доходу, тоді як чоловіки заробляють 10900 гривень.

Іншим важливим критерієм є структура ринку, який втратив найбільше кадрів. Так звільнень зазнали працівники ІП та малих підприємств, а також співробітники ритейл мереж, які також отримують відносно небагато. Ну і на завершення можна зазначити що в чергу за посібниками встають люди нижче середнього рівня достатку, від того статистика і отримувала таку цифру бажаних заробітних плат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...