11:39, 5 серпня 2020 р.
Правоохоронці Хмельниччини винесли 456 заборонних приписів стосовно домашніх насильників
З початку року працівники поліції Хмельницької області винесли 456 заборонних приписів стосовно осіб, які вчиняють домашнє насильство. Про це розповів заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області Валентин Білянський.
Протидія домашньому насильству є одним з пріоритетних напрямків діяльності Національної поліції України. До цього антисоціального явища прикута увага всього суспільства, зокрема, різних українських та міжнародних правозахисних організацій.
— Ще два роки тому поліція не мала достатніх повноважень, щоб ефективно впливати на домашніх насильників, — розповідає підполковник поліції Білянський. — Але завдяки останнім змінам в українському законодавстві поліцейські отримали більше дієвих важелів впливу, які дозволяють ефективніше запобігати фактам домашнього насильства. Найбільша кількість заборонних приписів за 7 місяців 2020 року була винесена працівниками Деражнянського відділення поліції – 61. Полонські поліцейські склали 43 таких приписи.
Нагадаємо: У Хмельницькому посилили рейди щодо дотримання карантину
З 11 січня 2019 року за систематичне вчинення домашнього насильства передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 126-1 Кримінального кодексу України. У 2020 році до єдиного реєстру досудових розслідувань слідчі вже внесли 27 таких фактів, 18 з них уже пішли на розгляд суду.
Довідка
7 грудня 2017 року був прийнятий закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Декларуючи нульову толерантність до домашнього насильства і визнаючи його суспільну небезпечність, держава впровадила нові підходи до протидії цьому соціальному явищу. Зокрема, був запроваджений такий новий юридичний інструмент, як терміновий заборонний припис.
Відповідно до п. 16 ст. 1 Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» терміновий заборонний припис — це спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Цей припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:40
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
live comments feed...