• Головна
  • Кам'янець-Подільську фортецю розмістять на туристичних листівках доповненої реальності
07:46, 15 жовтня 2020 р.

Кам'янець-Подільську фортецю розмістять на туристичних листівках доповненої реальності

Кам'янець-Подільську фортецю розмістять на туристичних листівках доповненої реальності

Кам'янець-Подільську фортецю відсканували та зробили 3D-модель у проєкті «Кишенькова країна». Тривимірну модель розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку.

Кам’янець-Подільська фортеця – одна з найвідоміших та найбільш відвідуваних туристами в Україні. ЇЇ прозвали одним із 7 українських чудес! Вона колосальна за площею – розкинулась більше ніж на 1.5 гектари. Складається з двох частин: Старого та Нового замку. Старий замок являє собою замкнену у плані споруду, що подібна до корони через вежі, що височіють над стінами.

Кожна вежа має назву з цікавою історією, а найвища з них – навіть кілька назв. Одну вежу звуть Папською на честь Папи Римського Юлія ІІ, який фондував кошти на будівництво. Є тут і вежа з назвою Ковпак, котру можна пояснити типовою для середньовічних веж формою склепіння. Ще є Ковчег – вежа, над входом у яку на камені вибитий вираз латиною «Verus amicus est rarior fenice», що в перекладі означає «Вірний друг рідший за фенікса».

Щодо дати заснування Кам’янець-Подільської фортеці дослідники історичної архітектури так і не дійшли згоди: найраніша версія датована XI-XII cт., однак до цього вчені трималися думки, що фортеця закладена у другій половині XVI cт., що відповідає литовському періоду в історії Кам’янця-Подільського.

«Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою в кишеню. Запросити у подорож, привезти клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. Кишенькове місто – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток, а усі оцифровані моделі віддаємо фахівцям для реставрації та реконструкції», – говорить команда SKEIRON.  

Мандрувати Україною можна реально або віртуально. В одній руці – смартфон, в іншій поштівка з зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки, а на звороті qr-код для сканування. Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку «Pocket City AR» з аудіогідом української та англійською мовами. Цей додаток створено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.  

«Кишенькова країна» – це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ. Під час експедиції команда SKEIRON охопить усі 24 регіони та АР Крим великої країни зі Сходу на Захід і з Півночі на Південь і оцифрує 40 об’єктів архітектурної спадщини. 

Візуалізація і текст за посиланням – https://bit.ly/34YL6RZ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...