• Головна
  • Робочий одяг від «АНВІ ГРУП» - обов'язок роботодавця або працівника?
Новини компаній
15:19, 11 листопада 2020 р.

Робочий одяг від «АНВІ ГРУП» - обов'язок роботодавця або працівника?

Новини компаній
Робочий одяг від «АНВІ ГРУП» - обов'язок роботодавця або працівника?, фото-1

На початку варто пояснити дві різні концепції: захисний одяг та робочий одяг. Термін "захисний одяг" означає одяг, який замінює особистий одяг та захищає працівника від механічних, хімічних, термічних та погодних небезпек. Він повинен захищати працівника від цих факторів під час роботи. У свою чергу, "робочий одяг" - це одяг, призначений для роботи, під час якої спостерігаються сильні забруднення речовинами, нешкідливими для здоров'я чинниками, що спричиняють погіршення стану одягу. Купити робочий одяг в Україніпропонуєкомпанія АНВІ ГРУП.

Робочий одяг у світлі положень трудового кодексу

Трудовий кодекс регулює обов'язок забезпечувати працівників робочим одягом в Києві, що відповідає вимогам вітчизняних стандартів, якщо:

  • власний одяг працівника може бути пошкоджений або значно забруднений,
  • внаслідок технологічних, санітарних вимог охорони праці.

У вищезазначених правилах не вказані конкретні посади чи види робіт, але найважливішими є умови, в яких роботи виконуються. Роботодавець повинен визначити правила оснащення працівників робочим одягом та взуттям у внутрішньому розпорядку.

Роботодавець за погодженням з працівниками може визначити робочі місця на заводі, де дозволено використовувати власний робочий одяг в Україні, що відповідає вимогам охорони праці. Однак використання власного одягу заборонено у разі:

  • посади, на яких виконуються роботи, пов'язані з безпосередньою роботою машин та технічних пристроїв,
  • виконання робіт, що спричиняють сильне забруднення робочого одягу та взуття хімічними чи радіоактивними речовинами, або біологічно інфекційними матеріалами.

Спецодяг або еквівалент

Незважаючи на те, що трудовий кодекс дозволяє працівникові користуватися власним одягом та взуттям, водночас це зобов'язує роботодавця виплачувати працівникові еквівалент за пошкоджений одяг. Однак це можливо лише за дотримання двох умов:

  • роботодавець вказує в акті компанії, що працівникам дозволяється використовувати власний одяг та взуття,
  • відповідний працівник погоджується використовувати власний робочий одяг та взуття в обмін на грошовий еквівалент.

Відповідно, ваш роботодавець повинен придбати спецодяг в магазині робочого одягу в Києві, або заплатити еквівалент за користування вашим власним одягом. За жодних обставин причиною звільнення не повинна бути ваша відмова працювати, оскільки саме ваш роботодавець не виконав зобов’язання, покладені на нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...