12:19, 6 грудня 2020 р.
Хмельницькі поліцейські приєдналися до флешмобу проти насильства «Синя стрічка»
На Хмельниччині, як і по всій Україні, триває просвітницька акція «16 днів проти насильства», до якої долучаються представники органів влади, силових структур, громадських організацій і усі небайдужі. Одним із флагманів просвітницького руху в цьому напрямку є саме поліція Хмельниччини.
Міжнародну кампанію «16 днів проти насильства» ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення кампанії — 25 листопада, Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, та 10 грудня, День прав людини, — обрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини і підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року.
З цього часу Хмельниччина активно долучається до проведення просвітницької кампанії. І одними з найактивніших в цьому напрямку є саме поліцейські. Адже, як зазначають правоохоронці, однією із найбільших проблем у протидії насильству щодо жінок і дітей є те, що жертви через свою незахищеність та необізнаність бояться звертатися за допомогою і розказувати про свою проблему.
— Не дарма головним меседжем нашої кампанії є «Розірви коло — не мовчи!» — зазначає Андрій Когунь, старший інспектор з особливих доручень управління дотримання прав людини НПУ в Хмельницькій області. — Ми розповідаємо жінкам про роботу центрів, де вони абсолютно безкоштовно можуть отримати соціальну та правову допомогу. Жертви насильства мають зрозуміти, що їхній проблемі можна зарадити.
У рамках акції «16 днів проти насильства» у Хмельницькому пройшов флешмоб «Синя стрічка», до якого долучилися поліцейські, представники міської та обласної влади, громадські активісти.
Чому саме синя стрічка? Початок цій акції поклала історія 1989 року. Мешканка Норфолка (США) Бонні Фіней довідалася про загибель свого чотирирічного онука Майкла.
Раніше хлопчик знаходився у лікарні з травмами, а потім був поміщений до фостерної (приймальні) на три тижні. Коли після закінчення тритижневого терміну дитину намагалися повернути рідній матері, Майкл плакав, кричав, що мама його не любить, і не хотів повертатися. Бабуся за станом здоров’я не могла піклуватися про дитину і взяти Майкла до себе, хоча розуміла, що йому не можна повертатися додому. Однак суд вирішив, що кращим місцем для дитини буде її рідний дім.
Бонні Фіней більше не бачила свого онука. Незабаром її молодша онучка також потрапила до лікарні з переломом ноги в чотирьох місцях, а на руках були опіки від сигарет. І тільки після цього почалися пошуки зниклого Майкла. Виявилося, що хлопчик був убитий у будинку матері, поміщений до шухляди від інструментів, а потім утоплений у болоті три місяці тому.
Те, що сталося, настільки сколихнуло Бонні Фіней, що вона вирішила присвятити своє життя боротьбі з насильством над дітьми. Під час похорону онука вона прив’язала синю стрічку до антени свого фургона, тим самим вона хотіла привернути увагу людей до цієї проблеми. Незабаром її підтримали різні агентства, ділові кола, місцеві співтовариства. Багато добровольців приєдналося до неї. Чому саме синій колір? Бонні Фіней пояснює це тим ,що вона не може забути синці на тілі своїх онуків. Синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством і захищати дітей від насилля.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:32
Вчора
15:00
9 грудня
ТОП новини
Оголошення
18:58, Вчора
18:58, Вчора
18:58, Вчора
18:58, Вчора
15:38, 28 листопада
live comments feed...