• Головна
  • Уряд розподілив понад 1 млрд грн на «Спроможну школу» та на створення навчально-практичних центрів
09:46, 3 вересня 2021 р.

Уряд розподілив понад 1 млрд грн на «Спроможну школу» та на створення навчально-практичних центрів

Уряд розподілив понад 1 млрд грн на «Спроможну школу» та на створення  навчально-практичних центрів

1 вересня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому схвалено низку важливих для галузі освіти нормативно-правових актів.

Позицію Асоціації міст України представляв заступник виконавчого директора АМУ Володимир Мягкоход. Ця субвенція спрямовується на реалізацію проектів, пов’язаних із формуванням нового освітнього простору, безпечного та інклюзивного (безбар’єрного) освітнього середовища, проведення реконструкції та капітального ремонту будівель (їх частин), споруд закладів загальної середньої освіти. Розпорядженням Уряду розподілено майже 1 млрд грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що було передбачено у Держбюджеті-2021.

На окремі освітні об’єкти для кожної області виділено по 40 млн грн. Відбір об’єктів здійснювався комісією Міносвіти, до складу якої, відповідно до ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», включаються представники Міносвіти, члени парламентських Комітетів з питань бюджету та з питань освіти, науки та інновацій, на основі переліку наданого обласними та Київською міською держадміністраціями за поданням органів місцевого самоврядування.

Кількість закладів освіти у кожній області, що отримають субвенцію варіюється, так у:

Вінницькій – 39 Волинській – 9 Дніпропетровській – 31 Донецькій – 24 Житомирській – 28 Закарпатській – 40 Запорізькій – 22 Івано-Франківській – 2 Київській – 12 Кіровоградській – 38 Луганській – 3 Львівській – 20 Миколаївській – 10 Одеській – 23 Полтавській – 5 Рівненській – 3 Сумській – 25 Тернопільській – 28 Харківській – 37 Херсонській – 18 Хмельницькій – 22 Черкаській – 10 Чернівецькій – 36 Чернігівській – 11 м. Києві – 17.

Відбір заявок здійснювався комісією Міносвіти, до складу якої окрім представників МОН включено членів парламентських Комітетів з питань бюджету та з питань освіти, науки та інновацій. Заявки про включення закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (профтех) освіти у 2021 році, подавались обласними, Київською міською держадміністраціями. За результатами перевірки та оцінки заявок на відповідність Порядку та умовам надання субвенції (постанова Уряду від 30.10.2016 №925) комісією сформовано пропозиції щодо розподілу зазначеної субвенції та включення закладів до відповідного переліку (перелік затверджено наказом Міносвіти від 26.07.2021 №846).

На створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти у 2021 році, окрім обласних бюджетів, отримали 12 бюджетів міських громад. Із загальної суми зазначеної субвенції близько 32 млн грн отримали такі міські громади: Луцька, Дніпровська, Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська, Київська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...