• Головна
  • День Віри, Надії, Любові та Софії: історія, прикмети та чого категорично не можна робити в це свято
10:49, 30 вересня 2021 р.

День Віри, Надії, Любові та Софії: історія, прикмети та чого категорично не можна робити в це свято

День Віри, Надії, Любові та Софії:  історія, прикмети та чого категорично не можна робити в це свято

Це свято встановлене на згадку про сумну подію – мученицьку смерть святої Софії та трьох її доньок.

День Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії традиційно святкується наприкінці першого місяця осені. Щороку 30 вересня православна церква вшановує пам’ять цих святих мучениць, загиблих за християнську віру.

Віра, Надія, Любов та матір їхня Софія: історія

Благочестива вдова Софія та троє її доньок – ранньохристиянські мучениці, що жили у II столітті нашої ери в Римі за часів правління імператора Адріана.

Софія, чиє ім’я в перекладі з грецького означає "мудрість", була благочестивою християнкою. І своїх дочок вона назвала на честь головних християнських чеснот: Віри, Надії та Любові.

Дізнавшись про сильну віру Софії та її доньок, імператор наказав доставити їх до палацу, вимагав від християнок зректися своєї віри та принести жертву язичницьким богам. Однак ті залишалися непохитними.

Розгніваний імператор звелів застосувати до дівчаток жахливі тортури. Старшій, Вірі, на той момент було 12 років, Надії – 10, а Любові – всього 9 років. Матір їхню Софію не піддавали тілесному катуванню, однак прирекли на ще сильніші душевні муки – змусили дивитися на тортури своїх дітей.

Страдниця поховала своїх дочок і два дні не відходила від їхньої могили. На третій день вона там же й померла. За перенесені муки Софія разом із доньками була зарахована церквою до лику святих. Їхні мощі з 777 року покояться в Ельзасі, в церкві Ешо (Франція).

Хто святкує іменини 30 вересня

У день вшанування Віри, Надії, Любові та Софії свої іменини відзначають усі дівчатка, дівчата та жінки з такими іменами. Цього дня їх прийнято вітати з днем ​​ангела, а також дарувати подарунки, зокрема, ікони, ладанки та різні солодощі.

Вважається також, що народжена 30 вересня дівчинка буде мудрою, справедливою, гарною господинею, матір’ю та дружиною.

Традиції відзначання Дня Віри, Надії, Любові та Софії

Це свято ще називається в народі "вселенськими жіночими іменинами" або "бабиним святом". Таку назву воно отримало, оскільки цей ранок жінки починали з гучного плачу, ніби віддаючи данину пам’яті Софії, яка страждала й плакала за своїми доньками.

Такий плач вважається своєрідним оберегом: наші предки вірили, що якщо цього дня добре виплакатися, то потім увесь рік нічого поганого вже не станеться. Плач має бути голосним, щоб напевно відлякати зло від дому.

Прийнято також йти до церкви і молитися перед іконою святих, просити у них сил для зміцнення віри, здоров’я, добробуту та кохання. Мучениці Софії моляться про здоров’я для дітей, зцілення від жіночих захворювань, благополучне зачаття дитини, а також про важкі втрати.

Свято Віри, Надії, Любові та Софії найкраще провести в колі найближчих людей, обмінюватися хорошими новинами, гратися з дітьми, пригощати їх солодощами. Дітям цього дня приділяється особлива увага, особливо дівчаткам.

Що категорично заборонено робити в це свято

30 вересня жінкам не рекомендовано нічого робити по дому та на городі.

У день Віри, Надії, Любові та Софії не можна влаштовувати ніякі гуляння, адже привід у свята трагічний. Також категорично забороняється проводити вінчання і весілля.

Не слід лаятися з близькими людьми, адже цього дня вся погана енергія обов’язково повертається назад.

Прикмети дня святих мучениць

Вважається, що цього дня найчастіше вже буває доволі холодно і дощить, а після Віри, Надії, Любові та Софії починаються перші приморозки.

Якщо 30 вересня полетять журавлі – то на Покрову (14 жовтня) буде мороз, а якщо ні – то зима настане пізніше. Зазвичай услід журавлям кричали: "Колесом дорога" – аби вони навесні знову повернулися в рідні краї.

Дощ цього дня обіцяє ранню і не дуже холодну весну.

Якщо ж у день святих мучениць ще й грім прогримить, то осінь триватиме довго, але буде теплою і безвітряною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#релігія #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
А в этом Абзацу,старый проверенный Видик:Мыс стрАха з 20-00,а Окно в спальный вагон з 21-00
30 вересня 2021 р., 12:53
Ото нормалек Солнышко сыграют внутренним рэбром по адамовному,а двумя перстами по плетению чрева сего блата.Дыки прапора с серж.составом Фиксы бэз Ф Маммона,с костяшек навалят граненный 200 груз с дубовой Каховки марочной.Конешно после того,як уси зэлэни салажни посаберут весь оставшийся орех,а их Та'ту' не догонят,и здатут в дет.доМ Леницы бартерных нарядов прикладив отношений подношений к алтарю ДМБ.А далее подлые и в своём роде уникумы на которых усё як завжды на ладан,поглядят на дизциплину по воротничкам ту линейки плаца Пяцоллы,и возможно останется на Пьяну вышэнку у Захере Тамблерона лихтенштэйну(зараза яка придумала такэ,хрен залаврируешь Чакрой Ф) Викна Плазмы бластера СТБ высветили тир в карьере Бабьего яра в котором обучали Бараки Барабак после менстры печенек Нуланд стрелять в 10 не изучивши в школе правило Арифметики,не гоняй Пятачком за тем самым 5 коп своим розовым пятаком,а обкапывай каштаны у городе каштанов изучая КПД масштаба КПД без выхлопных холопных ХоХлодоевых неОбразованных,й резанной колодой 13 раз по пятаку.Куда пэрэд батько Бульбо в пэкло,колы Чейз у нижнем ряду порядка поГОСТа.Й не второпаю,як могут эти Кварталы не поделить Газпрома газ у Венгрии с горГулями.Крым захватил крымчан,а от Донбасса окупировали с Донецком Засядько.(перлы и хиты,Коробейников=Эх полным,полна коробочка ... далее по расположению звёзд оливок мундиров с Ять по Ать)гряньте тЧК Далее Чорный отряд Кука с Одноглазым Диким прапором Хоругви, задумався:если не узрили √ политрука у Бочке Коло Кола Кинга в стиле Кобры шаО,то переходимс к плану iMi: Лы'сенко' Па'да'лко Пысанка 1+1,а далее подлые полосатые Липриконихи Десны,оставят 1 лытру святого Гурджи,по ложичке в вещ.мешочек заначку для кофэ Чорной карты Будьмо Панченки.А посля почухать извилины Тисы и ИВ '-' AMBRE NOIR РоХен подумать,Нона Ричи не в моде с химией.Трэбо у люльку подумать про Кэптэн Блэк гОлди,без жовательного як из под земли той самой.Стволы корешков заряжены селитрой из начало веков до саги от Р.Х погоста порядка = Крестов с памятниками на Вечны скорботы гробов у белых тапочках Ицаков Изис.Не сотвори себе кумира!Бедный Святой Владимир Архи,Бедный Святой Пётр Арха,по образу Архэ Вида Эдемского цэдику АшпидА ширЫ ворота,и рога с копытами тоже узки,а Золотэ руно Рун длиннэ между коротким ущельем гоР.
Оголошення
live comments feed...