• Головна
  • Вогнеборці нагадують, що в Україні триває пожежонебезпечний період: господарюйте та відпочивайте відповідально, не провокуючи пожежі в екосистемах!
16:56, 3 жовтня 2021 р.

Вогнеборці нагадують, що в Україні триває пожежонебезпечний період: господарюйте та відпочивайте відповідально, не провокуючи пожежі в екосистемах!

Вогнеборці нагадують, що в Україні триває пожежонебезпечний період: господарюйте та відпочивайте відповідально, не провокуючи пожежі в екосистемах!

Здавалось би, в Україну увірвалися перші похолодання, тож екосистеми убезпечені від нищівних  пожеж, одначе таке судження є хибним. Пожежонебезпечний період  восени триває до настання стійкої вологої погоди або утворення снігового покриву, тож  природні екосистеми досі вразливі до вогню.

При цьому, більшість займань виникають через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження рятувальників і продовжують наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сміття, опалого листя, сухостою, та жнивних залишків. Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об'єкти інфраструктури та завдає матеріальних  збитків.

Так, від початку року на відкритих територіях країни зафіксовано близько 20 тисяч пожеж та понад 500 — в лісових масивах!

Аби завадити збільшенню кількості займань в екосистемах, надзвичайники продовжують здійснювати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

Так, для прикладу, в Одеській області подільські рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями міст Балта та Подільськ. Співробітники ДСНС закликали місцевих мешканців не провокувати пожежі в екосистемах, не спалювати суху рослинність та сміття, а також дотримуватися правил безпечного відпочинку в лісопарковій зоні. Дітлахам рятувальники пояснювали, які наслідки можуть мати пустощі із сірниками та вогнем. На завершення бесід, рятувальники залишали інформаційні листівки, щоб люди краще запам’ятали  елементарні правила пожежної безпеки.

А на Хмельниччині 30 вересня рятувальники разом з екологами та муніципальною дружиною здійснили профілактичний рейд за допомогою квадрокоптерів у приватному житловому секторі обласного центру та в селі Копистин, Хмельницького району. Підняті угору дрони зафіксували спалювання сухої рослинності. Тож учасникам групи вдалося затримати двох паліїв, на яких були складені адміністративні протоколи. Надзвичайники поспілкувалися з людьми щодо заборони спалювання сміття, сухої рослинності та опалого листя, нагадали основні правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватися під час дозвілля на природі й прибирання присадибних ділянок.

Співробітники Служби порятунку «101» в Полтавській області продовжують проводити профілактичні бесіди з мешканцями населених пунктів. Так, за останні кілька днів рятувальники поспілкувалися з жителями Козельщинської, Машівської та Карлівської територіальних громад. Надзвичайники роз’яснили громадянам правила пожежної безпеки у побуті та на відкритій території та вручали тематичні листівки.

Шановні громадяни! Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. Кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...