• Головна
  • Як у бібліотеках Хмельницької громади діють хаби цифрової освіти
14:22, 12 листопада 2021 р.

Як у бібліотеках Хмельницької громади діють хаби цифрової освіти

Успішний досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності та використання онлайнових сервісів мають 15 міських бібліотек Централізованої бібліотечної системи (ЦБС) Хмельницької міської територіальної громади.

На початку 2021 року частиною ЦБС стали ще 14 книгозбірень, котрі обслуговують читачів сіл нашої громади. За цей час вони навчилися бути не просто бібліотеками, а справжніми інформаційними центрами. У чотирьох з них створено хаби цифрової освіти. Це бібліотеки сіл Пирогівці, Масівці, Водички. Завдяки Національному проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта» місцеві книгозбірні отримали по 2 комп’ютери. А коштом міського бюджету їх під’єднано до швидкісного інтернету. Тепер мешканці названих сіл у бібліотеках безоплатно навчаються цифрової грамотності. Незабаром і у селі Давидківці теж з’явиться така послуга.

«Дуже важливо мати в селі доступ до інтернету і можливість навчитися користуватися сучасними гаджетами, адже більшість послуг зараз можна отримати онлайн. Відповідне навчання вже проходять наші мешканці на порталі «Дія. Цифрова освіта».Я сама пройшла таке навчання у центральній публічній бібліотеці, щоб надавати якісні послуги своїм користувачам», – зазначила бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22 Катерина Шатунська.

За два місяці у Масівцях такими послугами скористалися 135 мешканців села. Найпопулярнішими тут є: подання показників лічильників, онлайн-оплата, реєстрація та створення особистих кабінетів в онлайн-сервісах банків, користування месенджерами.

«Наша бібліотека вже неодноразово була пунктом вакцинації. Після щеплення люди звертаються сюди для того, щоб їм допомогли згенерувати COVID-сертифікати», – повідомила фельдшерка села Масівці Ірина Кирилюк.

Жінка особисто проходить навчання на платформі «Дія. Цифрова освіта». Нещодавно отримала сертифікат про закінчення курсу «Цифрові навички для медиків», рекомендує його колегам.

Хаб цифрової освіти у селі Масівці став місцем навчання і для дітей. У бібліотеці вони проходять базові курси з цифрової грамотності, дізнаються про різноманітні онлайн-інструменти, навчаються безпечно поводитися в Інтернеті та опановують особливості захисту своїх персональних даних.

У Водичківській бібліотеці-філії №27 цифровою освітою зацікавилися люди різного віку. Оплата комунальних онлайн-способом виявилася просто необхідністю для представників пенсійної категорії. Дотримуючись карантинних застережень, людям цієї групи рекомендовано було здійснювати оплату з дому. Тому в бібліотеці найперше приділили увагу цій потребі мешканців села.

Також у місцевій книгозбірні працювали з вчителями, котрі тут навчалися проводити уроки дистанційно, опановуючи всі необхідні для цього гугл-інструменти та комунікувати з учнями в онлайновому форматі.

Школярам у Водичківській бібліотеці-філії №27 розповідають про явище під назвою «кібербулінг», а також пропонують навчатися на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта», адже тут і для них є спеціальні освітні серіали.

Загалом же усім жителям села Водички бібліотекарка рекомендує переглянути новий серіал «Як громаді стати цифровою», який щоразу отримує багато позитивних відгуків.

Досвід показує, що цифрова освіта у сільських бібліотеках не має бути поодиноким явищем, адже у місцевого населення є пряма необхідність опановувати цифрові навички, а книгозбірня є саме тим простором, куди найзручніше звернутися й отримати відповідні послуги у доступній формі.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...